کد خبر: ۵۲۱۷۳۶
زمان انتشار: ۱۱:۵۵     ۰۲ اسفند ۱۴۰۱
درگاه ملی مجوزهای کشور با صدور اطلاعیه‌ای از دریافت پاسخ استعلام‌های گواهی بهداشت اصناف، نداشتن بدهی مالیاتی، وضعیت نظام وظیفه، نشانی و تحصیلات را به صورت برخط دریافت می‌کند.

به گزارش پایگاه 598، درگاه ملی مجوزها از سی‌ام بهمن ۱۴۰۱ هنگام ثبت درخواست مجوز، علاوه‌بر احراز هویت و عکس متقاضیان، پاسخ استعلام‌های گواهی بهداشتی اصناف، استعلام نداشتن بدهی مالیاتی (موضوع ماده۱۸۶)، وضعیت نظام وظیفه، استعلام احراز نشانی (کدپستی) محل کسب‌وکار و استعلام تحصیلات متقاضیان را بطور بر خط از مراجع مربوطه دریافت می‌کند و در اختیار مراجع صدور قرار می‌دهد.

براساس ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم، صادرکنندگان مجوز باید قبل‌از صدور مجوز، گواهی پرداخت بدهی مالیاتی قطعی شده را از متقاضی مجوز مطالبه و دریافت کنند.

با همکاری سازمان فناوری اطلاعات سازمان امور مالیاتی، این گواهی برای متقاضیان همه مجوزها به صورت غیرحضوری و برخط صادر می‌شود. تأیید نشانی محل کسب‌وکار متقاضیان مجوز نیز با همت عزیزان پستچی در سراسر کشور در حال اجراست که با عملیاتی شدن آن از امروز، تعداد درخواست‌های تکراری، تفننی و غیرواقعی مجوز، حذف شده‌است. کاهش ورودی درخواست مجوز به درگاه‌های صدور مجوز در روز جاری، به‌همین دلیل بوده‌است.

مرکز ملی پایش و بهبود محیط کسب‌وکار ضمن قدردانی از جامعه فناوری اطلاعات کشور، از همه متقاضیان مجوز بابت اخلال چند ساعته صبح امروز در فرآیند پذیرش درخواست مجوزها، عذرخواهی و درخواست میکند قبل از استفاده مجدد از درگاه ملی، صفحه را بروز (refresh-F۵) کنند.

مرکز ملی پایش و بهبود محیط کسب‌وکار از دستگاه‌های صادرکننده مجوز تقاضا دارد اگر هنوز تغییرات لازم فنی (نسخه جدید سندفنی درگاه ملی مجوزها) را در درگاه های تخصصی خود اعمال نکرده‌اند، در ساعات باقیمانده اصلاحات را اعمال کنند و آمادگی لازم برای دریافت اطلاعات و استعلام های جدید را از درگاه ملی مجوزها داشته باشند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها