کد خبر: ۵۲۱۹۶۸
زمان انتشار: ۱۳:۱۱     ۰۷ اسفند ۱۴۰۱
رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اعلام برگزاری سومین تمرین امداد هوایی در این کلانشهر و در روز ۱۱ اسفند خبر داد و از مردم خواست که از پرواز بالگردها و هواپیماها در آسمان پایتخت نگران نشوند.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، علی نصیری روز یکشنبه اظهار داشت: سومین تمرین امداد هوایی در کلانشهر تهران در زمان بحران با هدف ارتقای سطح آمادگی و هماهنگی ارکان سیستم مدیریت بحران کلانشهر تهران روز پنج شنبه ۱۱ اسفند جاری با مشارکت بیش از ۱۵ سازمان و نهاد تخصصی در ۲۲ نقطه تهران برگزار می‌شود.

نصیری تصریح کرد: این تمرین بر اساس سناریو یک زلزله فرضی به بزرگای هفت در مقیاس ریشتر در گسل شمال تهران طراحی شده و عنوان آن «تمرین امداد هوایی در کلانشهر تهران در زمان بحران» است.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به کارکردهای این تمرین افزود: تجهیز و بارگیری هواپیماهای بال ثابت و بالگرد؛ انتقال مسئولان و نیروهای واکنش سریع امدادی-انتظامی؛ انتقال خودروهای امدادی-انتظامی، انتقال و تخلیه مجروحان از منطقه، عملیات بارریزی هوایی، انتقال تجهیزات، گشت هوایی با بالگرد برای فرماندهان، عملیات اطفای حریق فرضی با استفاده از بالگرد، برپایی بیمارستان صحرایی و عملیات تریاژ و انتقال مجروحان و مصدومان از جمله کارکردهای پیش‌بینی شده و مورد انتظار این تمرین به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه این تمرین در چند نقطه از تهران برگزار خواهد شد، گفت: محل‌های برگزاری این تمرین مختلف است اما با توجه به اینکه شاهد پرواز بالگردها و هواپیماها خواهیم بود، مردم از پروازهای انجام شده در این روز نگران نشوند.

وی افزود: متولی این تمرین امداد هوایی سازمان پشگیری و مدیریت بحران شهر تهران است و از توان و امکانات لجستیکی و نیروی انسانی بیش از ۱۵ سازمان تخصصی از جمله سازمان مدیریت بحران کشور، سازمان هواپیمایی کشوری، هوانیروز ارتش جمهوری اسلامی ایران، نهاجا ، سپاه - اداره هوا فضانیروی انتظامی، فرماندهی انتظامی تهران بزرگ (فاتب)، قرارگاه ثارالله (ع) وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه مهرآباد، فرودگاه سپهر، جمعیت هلال احمر استان تهران، سازمان اورژانس تهران ، سازمان صدا و سیما و سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران بهره گرفته خواهد شد.

رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به برگزاری دو تمرین امدادهوایی در شهر تهران در سال های گذشته، گفت: امسال سومین مرحله از این تمرین را اجرا خواهیم کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها