کد خبر: ۵۲۳۷۷۰
زمان انتشار: ۱۴:۳۴     ۲۷ فروردين ۱۴۰۲
حزب‌الله لبنان موفق شده سلاح‌های پیشرفته از ایران وارد کند و اکنون می‌تواند کشتی‌ها و دکل‌های گاز اسرائیل را تهدید ‌کند.

به گزارش پایگاه 598، روزنامه کیهان در ستون خبر ویژه خود نوشت: این خبر را شبکه صهیونیستی «ایران اینترنشنال»، به نقل از مقامات امنیتی اسرائیل منتشر کرد. یک مقام ارشد امنیتی اسرائیل در مصاحبه‌ای با «واللا نیوز» خبر داد: زرادخانه تسلیحات حزب‌الله لبنان شامل موشک‌های ساحلی، می‌تواند کشتی‌ها و دکل‌های گازی اسرائیل را تهدید کند. موضوعی که نشان دهنده موفقیت حزب‌الله در انتقال سلاح‌های پیشرفته از ایران و سوریه به لبنان است.

این تهدیدات از سوی حزب‌الله همچنین به چندین فرآیند نگران‌کننده دیگر دامن می‌زند؛ از جمله افشای طرح نظامی مشترک ایران، حزب‌الله و گروه‌های فلسطینی به منظور هماهنگی اقدامات علیه اسرائیل.

این مقام ارشد امنیتی همچنین گفت: تلاش حزب‌الله با حمایت ایران و سوریه برای دستیابی به تسلیحات پیشرفته در عرصه دریایی از جدیدترین ارزیابی‌های ارائه شده به یوآف گالانت، وزیر دفاع اسرائیل است. این مسئله در کنار تلاش آنها برای دستیابی به موشک‌های زمین به هوا به منظور تهدید کشتی‌ها و هواپیماهای موشکی ارتش اسرائیل، نگران‌کننده است.

یکی از اهداف اصلی حزب‌الله، دستیابی به سامانه موشکی «هیخونت» واقع در سوریه است. موضوعی که قبلا از سوی ارتش اسرائیل افشا شده بود اما اکنون منابعی در سیستم دفاعی ادعا می‌کنند تغییرات سیاسی در خاورمیانه و نزدیک شدن ایران و روسیه ممکن است این امکان را فراهم کند.

از سوی دیگر ارتش اسرائیل در یک ماه گذشته ماموریت‌های دریایی خود را در ابعاد مختلف افزایش داده که از جمله آنها می‌توان به سورتی پروازها با هدف جمع‌آوری فعالیت‌های حزب‌الله در سطح دریا اشاره کرد. این اتفاق در شرایطی است که نگرانی‌هایی درباره بروز حملات از راه دریا همچنان وجود دارد.

وب‌سایت واللا نیوز نیز پیش از این به نقل از رکن اطلاعات ارتش اسرائیل گزارش داده بود: جمهوری اسلامی پشت پرده تنش‌های امنیتی بین اسرائیل با حماس و سوریه در ماه رمضان جاری است. رکن اطلاعات ارتش اسرائیل در برآوردی که در اختیار دولت قرار داده، هشدار داده که اسرائیل باید در آینده نزدیک از هرگونه اقدام شدید و غیرمعمول علیه حماس و حزب‌الله خودداری کند تا آتش خشم مذهبی که می‌تواند موجب جنگی تمام‌عیار شود، فرو بنشیند.

رکن اطلاعات ارتش اسرائیل اعلام کرده که به نظر نمی‌رسد تنش‌های کنونی پس از ماه رمضان نیز فروکش کنند.

رسانه‌های اسرائیل همچنین با اشاره به تهدیدهای ایران‌، جزئیاتی از برنامه‌های امنیتی تهران را در داخل و خارج اسرائیل منتشر کردند. آمادگی در کشورهای همسایه برای جنگ احتمالی با اسرائیل و همچنین کشاندن عملیات به داخل اسرائیل از جمله این برنامه‌هاست.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها