کد خبر: ۵۲۴۹۳۸
زمان انتشار: ۱۵:۱۶     ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۲
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از اعمال افزایش حقوق بازنشستگان کشوری و تأمین اجتماعی در حقوق فروردین ماه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری 598، سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز (چهارشنبه ۲۰ اردیبهشت) در حاشیه جلسه هیات دولت در گفت و گو با خبرنگاران گفت: حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی و کشوری مرمت شد. هم به نحوی حق مسکن و حق اولاد آنها اضافه شد و ابلاغ شد. برای مستمری بگیران تامین اجتماعی با احتساب فروردین ماه آنان، از دیروز پرداخت های اردیبهشت شروع شد. ان شاءالله حقوق همه بازنشستگان تامین اجتماعی با احتساب تمام مطالبات آنها تا ۲۹ اردیبهشت پرداخت خواهد شد.

وی در ادامه اظهار کرد: تقریبا دیشب که محاسبه کردیم ۵۰ همت سازمان تامین اجتماعی تا پایان اردیبهشت پرداختی خواهد داشت. ان شاءالله مبارک همه عزیزان باشد.

مرتضوی در ادامه در پاسخ به پرسشی پیرامون بحث های مطروحه در رابطه با بیمه کارگران ساختمانی، بیان کرد: در بحث بیمه کارگران ساختمانی تقریبا بهمن ماه سال گذشته بود که مجلس طرحی را تصویب کرد و به دولت نیز ابلاغ شد. ضوابط و مقرراتی را خود مجلس تحت عنوان طرحی در رابطه با بیمه کارگران ساختمانی پیش بینی کرد. اکنون متوجه شدیم خود نمایندگان طرح اصلاحی دادند. امیدوار هستیم آنچه که خیر و مصلحت است به تصویب برسد. هرچه قانون شود ما اجرایی خواهیم کرد.

وی ادامه داد: گاهی زمانی که صحبت از بیمه می شود مردم فکر می کنند دولت خودش قانون وضع می کند یا آئین نامه دولت است در حالی که همه این ها بر اساس مقررات و مصوبات مجلس شورای اسلامی است که تشریفات قانونی آن طی شده و به دولت ابلاغ شده است. رئیس جمهور نیز به دستگاه های اجرایی برای اجرا ابلاغ کرده است. حال اگر اصلاحاتی را مجلس با طرحی که در دستور کار دارد در بحث بیمه کارگران ساختمانی اعمال کند ما نیز آن را اجرایی خواهیم کرد.

مرتضوی در ادامه در پاسخ به پرسشی مبنی بر آخرین وضعیت کالابرگ، بیان کرد: در خصوص کالابرگ آنچه که وظیفه وزارتخانه ما است راه اندازی سامانه است. ما نیز سامانه کالابرگ را در سراسر کشور از دورترین نقاط تا کلانشهرها راه اندازی کردیم. تقریبا حدود ۵۰ هزار واحد صنفی متصل شدند. پیش بینی ما این است که اگر بخواهیم این طرح را اجرایی کنیم به هر فروشگاه در روز در یک بازه زمانی ۲۰ الی ۲۵ روزه شاید ۲۰ تراکنش برسد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: بستر کاملا از منظر وزارت تعاون برای اجرای کالابرگ فراهم است. رئیس جمهور نیز تاکیدات فراوانی برای اجرای موضوع کالابرگ داشتند. معاون اول رئیس جمهور نیز جلسات را در این زمینه تشکیل می دهند. ان شاءالله به محض اینکه منابع تامین و ابلاغ شود، بستر برای اجرای کالابرگ در سراسر کشور فراهم است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها