کد خبر: ۵۲۵۲۹۹
زمان انتشار: ۱۲:۴۱     ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۲
انجام اولین پرواز حج از فرودگاه امام؛
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: امسال 90 هزار حاجی از طریق 21 فرودگاه کشور به خانه خدا اعزام می شوند.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از فارس، کاپیتان محمد محمدی‌بخش، امروز در مراسم هماهنگی انجام پروازهای حجاج سال جاری اظهار کرد: امسال نسبت به سال گذشته تعداد بیشتری از حجاج از طریق حمل و نقل هوایی به خانه خدا اعزام می‌شوند دو برابر سال گذشته است و این هماهنگی در سطح عالی را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه در این باره هماهنگی با نهادهای مختلف انجام شده است، افزود: اولین سری حجاج روز سوم خرداد از فرودگاه امام خمینی رحمة الله علیه اعزام می شوند؛ ترمینال سلام در اختیار حجاج قرار می گیرد و بقیه حجاج از ۲۰ فرودگاه اعزام می شوند.

محمدی بخش ادامه داد: انتظار داریم هماهنگی‌های با کشور عربستان تا چند روز آینده نهایی شود و از شرکت‌هایی به عنوان معین ایران ایر در پروازها درخواست همکاری داشتیم که هنوز به نتیجه نرسیده است و امیدواریم این شرکت ها نیز اضافه شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: تلاش می‌کنیم با برنامه‌ریزی مناسب این پروازها مثل سال گذشته به موقع و بر اساس زمانبندی دقیق اجرا شود؛ ملاحظاتی که از قبل باید مورد توجه قرار بگیرد از طریق سازمان حج و زیارت و مدیران کاروان اطلاع رسانی شده است.

وی با بیان اینکه با اطلاعات کامل از طریق مدیران اعزام حجاج انجام می شود، گفت: امیدواریم بتوانیم با برنامه ریزی مناسب پروازها به موقع انجام شود.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد: امسال 90 هزار زائر به خانه خدا اعزام می‌شوند.

وی گفت: مرکز کنترل پرواز ها در ایران ایر به محوریت این شرکت هواپیمایی تشکیل شده است.

محمدی بخش با بیان اینکه اعزام حجاج از 21 فرودگاه کشور انجام می شود، اضافه کرد: امسال ۳۰ درصد حجاج از طریق فرودگاه امام خمینی رحمت الله علیه به خانه خدا اعزام می شوند و همه پروازهای حج بر عهده هما است.

بنابر این گزارش، در این مراسم مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی رحمة الله علیه، مدیرعامل ایران ایر، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و نمایندگان سازمان حج و زیارت همچنین فرمانده پلیس فرودگاه کشور حضور داشتند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها