کد خبر: ۵۲۵۷۳۹
زمان انتشار: ۱۲:۲۴     ۰۸ خرداد ۱۴۰۲
یک ژنرال صهیونیست از ترس ‌نگرانی رژیم صهیونیستی از اظهارات اخیر سید حسن نصرالله خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری 598، "اسحاق بریک"، ژنرال بازنشسته ارتش رژیم صهیونیستی تاکید کرد که این رژیم امکاناتی برای جنگ منطقه ای ایجاد نکرده است.

وی همچنین نسبت به تنش های احتمالی در جبهه شمالی سرزمین های اشغالی و مشخصا در مقابل حزب الله لبنان هشدار داد.

اسحاق بریک خاطرنشان کرد که اسراییل (رژیم صهیونیستی) نسبت به اقدامات بی سابقه سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان نگرانی های زیادی دارد.

وی دراین زمینه به اظهارات ژنرال "اهارون حلیفا"، رئیس شعبه اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی اشاره کرد که گفته بود سید حسن نصرالله به ارتکاب یک اشتباه که منطقه را به سوی یک جنگ گسترده سوق می دهد بسیار نزدیک است.

بریک در ادامه گفت که اظهارات دو روز گذشته هرتسی هالیوی، رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی نیز نشان می دهد که اتفاقاتی درحال رخ دادن است که ثابت می کند ارتش اسرائیل ترس ‌و نگرانی زیادی از اقدامات سید حسن نصرالله دارد.

به گفته وی، اسراییل درحال حاضر آمادگی جنگ ندارد و اگر چنین اتفاقی رخ دهد روزانه هزاران موشک به سوی اسراییل (سرزمین های اشغالی) شلیک خواهد شد و آن را به آتش می کشد.

سید حسن نصرالله اخیرا در اظهاراتی گفت که اسرائیل اکنون پشت دیوارها و آتش پنهان شده است و قادر به تحمیل شروط خود در مذاکره با مردم فلسطین نیست.

دبیرکل حزب الله اضافه کرد: دیگر هژمونی آمریکا در جهان وجود ندارد و همه چیز به سمت دنیای چندقطبی پیش می‌رود و این همان چیزی است که اسرائیل را نگران می‌کند.

وی با بیان اینکه مقابل شکاف داخلی اسرائیل، انسجام و استواری محور مقاومت است، گفت: مواضع رئیس جمهور ایران در سفر به سوریه پس از ۱۲ سال جنگ جهانی علیه این کشور، موید انسجام محور مقاومت است.

نصرالله افزود: ستون مقاومت قبل از هر چیز کسی است که به آرمان و حق خود ایمان داشته و دارای جسارت و شجاعت باشد و این همان نقطه قوت اصلی است.

دبیر کل حزب الله لبنان اضافه کرد: هر گونه جنگ بزرگی شامل همه مرزها خواهد بود و در آن تمام عرصه‌ها و میدان‌ها آکنده از هزاران رزمنده خواهد شد و ما شمار انبوهی نیروی انسانی داریم.

وی در ادامه گفت: نقطه قوت ما جبهه داخلی دشمن است که به لحاظ عقیدتی در حال ضعف است. جبهه داخلی اسرائیل ضعیف و سست است و اسرائیلی ها آماده فرار هستند و درصدد این کار هستند که این از جمله تحولات مهم است.

نصرالله در ادامه و در پاسخ به تهدیدات «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی خطاب به او گفت: این شما نیستید که ما را به جنگ بزرگ تهدید می‌کنید بلکه این ما هستیم که شما را به چنین جنگی تهدید می‌کنیم.

دبیرکل حزب الله افزود: ما اکنون به آزادی فلسطین، برپایی نماز در مسجد الاقصی، نابودی رژیم اشغالگر و اطمینان و یقین به پیروزی خود امیدواریم.

وی با بیان اینکه تحولات بسیاری تا کنون اتفاق افتاده است، گفت که از جمله این تحولات فقدان رهبران تأثیرگذار در نهاد دشمن و در مقابل اعتماد قاطع به محور مقاومت و رهبران آن است، همچنین توسعه توانمندی نظامی نیروهای مقاومت است که نمونه آن چیزی است که ما در لبنان داریم.

منبع: ایرنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها