کد خبر: ۵۲۶۲۱۵
زمان انتشار: ۱۲:۳۲     ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
مدیرعامل باشگاه تراکتور تبریز گفت: یک بازیکن ایرانی از ما برای دو فصل دستمزد ۱۰۰ میلیارد تومانی درخواست کرد و تصور می کند یک میلیون دلار ارزش دارد.

به گزارش پایگاه خبری 598، هوشنگ نصیر زاده اظهار داشت: بعد از اینکه آقای گل محمدی اعتراضی کرد و گفت چرا سقف بودجه کاهش پیدا کرده در مقام سخنگوی کارگروه گفتم بودجه کم نشده و شما مقررات را خوب نخوانده اید از بودجه مطلع نیستید اما هواداران شروع به انتشار مصاحبه هایی از قول من کردند که من از آنها بی خبرم و اصلا این مصاحبه ها در فضای مجازی حرف من نبود. ۲۳۹۰ میلیارد تومان پول خرید بازیکن و کادر در فصل گذشته بوده در قراردادهایی که به سازمان لیگ ارایه شده است. ۱۲۸۰ میلیارد تومان آن را سه باشگاه خرج کرده اند که در واقع نصف این پول را سه باشگاه خرج کرده که نمی توانم اسم آن را بگویم. کمترین هزینه هم باشگاه ملوان بوده با ۵۰ میلیارد تومان که بازیکن سرباز می گرفته بعد از آن که بالا بیایم هوادار، پیکان و مس بوده است.

نصیرزاده تصریح کرد: اساس اینطوری نیست که مثلا در کشتی ، ورزشکار ۹۰ کیلویی با کشتی گیر ۴۵ کیلویی کشتی بگیرد. این مسایل از آداب برگزاری مسابقات در جهان است که در فوتبال می گویند شما چقدر پول دارید که وارد بازی ها شدید. هرچقدر پول و در آمد دارید می توانید ۶۵ درصد آن را صرف خرید بازیکن بکنید. بیشتر از آن تخلف است. یوونتوس یکی از باشگاه های گردن کلفت جهان و اروپا همین چند وقت پیش ۷ امتیاز از آن کم شد و یک رده هم سقوطش دادند. نمی توان در فوتبال افسارگسیخته خرج کرد. در حال حاضر در فوتبال ما تمامی بازیکنان تمایل دارند به کدام باشگاه ها بروند؟ همین الان ما می خواهیم بازیکن بگیریم همه می گویند می خواهیم به آن سه تیم برویم. آیا این فیر پلی است؟!

مدیرعامل باشگاه تراکتور تبریز در خصوص اینکه باشگاه های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا باید به مصاف تیم های پرستاره قطری و عربستانی برود، گفت: دولت پول به آن باشگاه ها می دهد. اگر بخواهیم در مورد سقف بودجه باشگاه ها صحبت کنیم به طور مثال می گویم آقای گل محمدی آیا از سقف بودجه باشگاهش مطلع است که الان می گوید چه شده است؟ گفته ایم هر باشگاه ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه کند. ۲۳۷۰ میلیارد تومان می شود. این ۲۵۰ میلیارد تومان پایه است و حدود ۳۲۵ میلیارد تومان هزینه می شود. اگر ۲۵۰ را در ۱۶ تیم ضرب کنیم متوجه می شوید که این کارگروه بودجه باشگاه ها را ۵ برابر کرده است و اصلا بودجه باشگاه ها کم نشده است. به همین دلیل می گویم برخی بدون خواندن قانون مطالب را نقد می کنند. یعنی ملوانی که ۵۰ میلیارد تومان خرج کرده گفته اند می توانی ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه کنید. البته به باشگاه های دیگر هم گفته اند که شما در فصل گذشته ۳۲۵ میلیارد تومان خرج کردید ۳۷۰ میلیارد تومان خرج کنید. پس بودجه هیچ باشگاهی کم نشده اما برخی بی مورد داستان سرایی می کنند.

وی در مورد اینکه باشگاه های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا ممکن است با این بودجه در مصاف با تیم های پولدار حاشیه خلیج فارس مثل الاتحاد و النصر عربستان به مشکل برخورد کنند نه باشگاه ملوان، اظهار داشت: باشگاه های عربستانی درآمدزایی نکرده اما دولت این پول را هزینه کرده تا کشورش و لیگش را به جهان معرفی کند. شما باید این سوال را از سخنگوی دولت بپرسید و بگویید ببینید عربستان چقدر خرج کرده و چقدر به باشگاه هایش پول داده است نه من! که عضو کارگروهی هستم که براساس داده های خودمان صحبت می کنیم.

نصیرزاده در مورد عدم انعقاد قرارداد دلاری با بازیکنان خارجی گفت: با توجه به مشکلات ارزی، نهاد ریاست جمهوری به کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش بخشنامه کرده که شما قرارداد های دلاری نبندید اما این دقیقا به ضرر باشگاه های فوتبال است. ما در تراکتور بازیکن خارجی به نام حمزویی داشتیم که قراردادی یک میلیارد تومانی با او امضا کرده بودیم. بعد اختلاف داشتیم واو به فیفا شکایت کرد و فیفا هم رای داد همان ۵۰۰ میلیون تومان را به این بازیکن بدهیم با این حال بازیکنان و مربیان خارجی در قراردادهای ریالی به بانک مرکزی مراجعه می کنند و شاخص بانک را از روی سایت می گیرند و می بینند که قیمت دلار مثلا ۳۸ هزار تومان است نه ۵۰ هزار تومان و به این ترتیب پولی که می خواستیم به حمزویی بدهیم را یک و نیم برابر بیشتر دادیم.

نصیرزاده در مورد اینکه وقتی تصویب شده بازیکنان خارجی افزایش پیدا کرده چطور می خواهید به صورت ریالی با همه آنها قرارداد امضا کنید، گفت: فوتبال پدیده ای غربی است و ایرانی نیست مثل کشتی. ما باید از بازیکنان خارجی استفاده کنیم تا سطح بازی ها را بالا ببریم و باید به آنها دلار بدهیم. البته افزایش تعداد بازیکنان خارجی برای کاهش قیمت بازیکن ایرانی بوده است. برای نمونه به شما می گویم یک باشگاهی در فضای مجازی کلیپی از جذب بازیکنان منتشر کرده که ما به همان بازیکن گفتیم شما تشریف بیاور تراکتور تبریز می گوید ۳۰۰ هزار دلار بند فسخ قراردادم است یعنی ۱۵ میلیارد تومان باید به باشگاهش برای فسخ قرارداد این بازیکن ایرانی پول بدهیم. برای فصل آینده ۱۴۰۳-۱۴۰۲ هم دستمزد ۴۵ میلیارد تومانی می خواهم و برای فصل بعد از آن هم ۵۵ میلیارد تومان دستمزد می خواهم یعنی یک بازیکن ایرانی درخواست ۱۰۰ میلیارد تومانی به باشگاه ما داده است. بازیکن درجه یک هم نیست.

وی افزود: کل بودجه فصل گذشته ملوان ۵۰ میلیارد تومان بوده من چرا باید ۱۰۰ میلیارد تومان به شما بدهم؟! یعنی این بازیکن می گوید من یک میلیون دلار ارزش دارم که اصلا این طور نیست اگر این بازیکن آن طرف پلیس راه ایران برود بیشتر از ۲۰۰ یا ۳۰۰ هزار دلار به او پول نمی دهند. به همین دلیل می گوییم بازیکن خارجی جذب کنیم. چند سالی بود عده ای بازیکنان خارجی بی کیفیت می آوردند اما اکنون باشگاه ها با مطالعه بازیکنان خارجی را جذب می کنند. به نظرمن عقد قرارداد ریالی با بازیکنان خارجی هم به ضرر باشگاه های ما خواهد بود.

نصیرزاده در مورد اینکه بودجه ۳۵۰ میلیارد تومانی برای باشگاه تراکتور کافی است، گفت: ما خیلی کمتر از این خرج کرده ایم. یادتان باشد یکی از این سه باشگاه پرخرج لیگ که ۳۲۵ میلیارد تومان هزینه کرده فقط ۴۰ درصد قرارداد ها را به بازیکنانش پرداخت کرده است. ۴۰ درصد بقیه بودجه را پرداخت نکرده و هنوز بدهکار است بعد شما به این باشگاه می گویید برو وام بگیر، برو خرج کن! می خواهی به آسیا بروی. پول کو؟! همین چند روز پیش فصل تمام شد ولی این باشگاه فقط ۴۰ درصد از ۳۲۵ میلیارد تومان به بازیکنانش پول داده بقیه را کی می خواهد بدهد؟ در همه جای دنیا فیر پلی مالی وجود دارد. نمی توانید بدون پول بروید و خانه بخرید! باشگاهی که فصل گذشته یکی از بیشترین خرج ها را کرده ۶۰ درصد مبلغ قراداد بازیکنانش را پرداخت نکرده است.

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها