کد خبر: ۵۲۶۳۰۵
زمان انتشار: ۱۴:۵۲     ۲۰ خرداد ۱۴۰۲
وزیر تعاون- کار و رفاه اجتماعی در دیدار وزرای کار جمهوری اسلامی ایران و قطر بر گسترش همکاری ها در حوزه‌هایکارگری، کارفرمایی و تبادل تجربیات مهارت‌آموزی تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری 598، از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، «سیدصولت مرتضوی» در ادامه سفر به ژنو و شرکت در اجلاس سازمان جهانی کار در دیدار با «علی‌ بن‌ سعید بن‌ سمیخ‌ المری» وزیر کار دولت قطر با تبریک انتخاب قطر به عنوان رئیس یکصد و یازدهمین نشست کنفرانس بین‌المللی سازمان جهانی کار، گفت: برگزاری نشست‌های سه‌جانبه در سطح بین‌المللی می‌تواند به رفع چالش‌های حوزه کارمنجر شود.

وی با اشاره به تأکیدات دین مبین اسلام بر عدالت و رعایت حقوق کارگران، افزود: اسلام الگوی تعادل در روابط کارگر و کارفرماست و باید گفت سازمان‌های بین‌المللی متون و اصول خود را از آموزه‌های دینی ما گرفته‌اند.

مرتضوی بر همکاری‌های گسترده و کلان ایران و قطر در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی تأکید کرد و گفت: ارتقای روابط با قطربرای جمهوری اسلامی بسیار استراتژیک و راهبردی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهار داشت: دو کشور در تبادل تجربیات و همکاری در مجامع بین‌المللی اقدامات ارزشمندی انجامداده‌اند که می‌تواند در سطح منطقه توسعه یابد.

وی به اقدامات وزارت کار جمهوری اسلامی ایران در حوزه ساماندهی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر اشاره کرد و گفت: بالغ بر ۳۰درصد درمان کشور را به‌صورت مستقیم انجام می‌دهیم.

مرتضوی افزود: آموزش‌های کوتاه‌مدت نیز در سازمان آموزش فنی‌وحرفه‌ای کشور که زیر مجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است برای توانمندسازی جوانان و جامعه کارگری کشور تعریف شده است.

وزیر کار با تأکید بر این‌که صندوق‌های بازنشستگی ما توانایی‌های بالایی در حوزه اقتصادی دارند، گفت: این شرکت‌ها در زمینه صنایعساختمانی، حمل‌ونقل، گردشگری، دارو، پتروشیمی و فولاد فعالیت دارند.

وی از وزیر کار قطر دعوت کرد با سفر به ایران از ظرفیت‌های بالای مجموعه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بازدید کند.

«علی بن سعید بن سمیخ المری» وزیر کار دولت قطر نیز در این دیدار با تأکید بر اهمیت گسترش روابط با ایران، گفت: حمایت‌های ایرانرا در زمان تحریم قطر فراموش نمی‌کنیم.

وی افزود: در سفر به تهران زمینه ارتقای سطح همکاری‌ها را نه تنها در حوزه کارگری و کارفرمایی بلکه در سایر سطوح فراهم می‌کنیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها