کد خبر: ۵۲۶۷۳۴
زمان انتشار: ۱۳:۳۵     ۲۷ خرداد ۱۴۰۲
دبیر شورای عالی پیشگیری و مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم:
پیرو اقدامات مناسب در مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، ایران به عضویت ناظر شورای روسای واحدهای اطلاعات مالی درآمد

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از شادا، در این نشست نمایندگانی از کشورهای جمهوری اسلامی ایران، بلاروس، ارمنستان، قزاقستان، قرقیزستان، روسیه، تاجیکستان، ازبکستان، هندوستان، دبیرخانه و کمیته اجرایی شورای کشورهای مشترک المنافع، دفتر هماهنگی مبارزه با جنایات سازمان یافته و سایر جنایات خطرناک در کشورهای مشترک المنافع، گروه منطقه‌ای مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم اوراسیا (EAG) و چند سازمان منطقه‌ای دیگر حضور داشتند.

بر اساس این گزارش شورای رؤسای واحدهای اطلاعات مالی کشورهای مشترک‌المنافع (CHFIU) با ابتکار عمل کشورهای مستقل مشترک المنافع در ۱۵ آذرماه ۱۳۹۱ (۵ دسامبر ۲۰۱۲) با هدف ایجاد یک نهاد هماهنگ کننده در کشورهای مشترک المنافع برای اطمینان از سازماندهی و هماهنگی مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم (AML/CFT) تأسیس گردید. شورای مذکور گزارشات خود را به شورای سران کشورهای مستقل مشترک المنافع ارائه می‌دهد.

این گزارش می‌افزاید، خانی رئیس مرکز اطلاعات مالی از ارائه چندین گزارش اژ اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم به گروه منطقه‌ای اوراسیا از نهاد مالی Fatf خبر داد و عنوان نمود این ارائه‌ها مورد استقبال کشورهای عضو و سایر نهادهای حاضر در گروه به عنوان ناظر قرار گرفته است.

اعضای اصلی شورای رؤسای واحدهای اطلاعات مالی کشورهای مستقل مشترک المنافع شامل رؤسای مراکز اطلاعات مالی (FIU) کشورهای جمهوری ارمنستان، جمهوری بلاروس، جمهوری قزاقستان، جمهوری قرقیزستان، فدراسیون روسیه، جمهوری تاجیکستان و جمهوری ازبکستان می‌باشد و کشورهای جمهوری اسلامی ایران و هندوستان نیز عضو ناظر آن هستند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها