کد خبر: ۵۲۶۷۹۸
زمان انتشار: ۱۴:۲۵     ۲۸ خرداد ۱۴۰۲
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با کاهش ۱۹۹۱۵ واحد همراه شد.

به گزارش پایگاه خبری 598، بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند کاهشی قرار گرفت، به گونه‌ای که شاخص کل در پایان معاملات با کاهش ۰.۹۱ درصدی نسبت به روز قبل به رقم ۲ میلیون و ۱۶۲ هزار و ۸۸۷ واحد رسید.

همچنین شاخص هموزن با کاهش ۱۱ هزار و ۲ واحد به رقم ۷۳۲ هزار و ۶۵۷ واحد رسید. ارزش روز شرکت‌های بورسی به بیش از ۷ میلیون و ۹۵۳ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۹.۳ میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۴۹۹ هزار فقره معامله و به ارزش ۶ هزار و ۵۳۷ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی با ۰.۹۱ درصد کاهش همراه شد این دو شاخص با معیار هموزن ۱.۴ درصد افت کردند. شاخص آزاد شناور ۰.۹۸ درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس یک درصد کاهش یافت، شاخص بازار دوم بورس ۰.۷۱ درصد کاهش یافت.

امروز نمادهای ایران‌خودرو، بانک ملت، هلدینگ معدنی خاورمیانه، مخابرات ایران، فولاد مبارکه، بانک پاسارگاد و شستا به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را از خود به جای گذاشتند.

افت ۱۹۹۲۴ واحدی شاخص بورس +نقشه

در فرابورس ایران هم شاخص کل با کاهش ۳۹۲ واحد به رقم ۲۷ هزار و ۵۶۵ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و ۵۱۹ هزار میلیارد تومان رسید. ارزش بازار پایه فرابورس ۴۸۵ هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران امروز بیش از ۵.۴ میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۷۲۲ هزار فقره معامله و به ارزش ۴ هزار و ۹۹۶ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای مالی سپهر صادرات، ایران‌خودرو دیزل، پتروشیمی زاگرس، انتخاب الکترونیک، جهان فولاد غدیر، بانک دی و آریا ساسول به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را از خود به جای گذاشته‌اند.

افت ۱۹۹۲۴ واحدی شاخص بورس +نقشه

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها