کد خبر: ۵۲۷۸۹۴
زمان انتشار: ۰۹:۱۶     ۲۴ تير ۱۴۰۲
آیت‌الله مکارم شیرازی:
حضرت آیت الله مکارم شیرازی خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران را عبادت دانست و تصریح کرد: احترام به خانواده شهدا احترام به ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

به گزارش پایگاه خبری 598، حضرت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی در دیدار سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: خانواده شهدا و ایثارگران بخش مهمی از جامعه ما هستند که باید به آنها رسیدگی شود. رسیدگی به خانواده شهدا فقط احترام به شهدا نیست بلکه تشویقی است برای آینده نسبت به وظایف رزمندگان، رزمندگان نگاه می‌کنند که نسبت به شهدا و خانواده‌شان چه اقداماتی صورت گرفته است که در شرایط مشابه بروند و کار رزمندگان پیشین را انجام دهند یا خیر. وقتی دیدند خانواده شهید تکریم می‌شود، آنها هم بدون نگرانی در آینده اگر لازم باشد برای امور رزمندگی حاضر می‌شوند. برای همین تکریم و رسیدگی به خانواده شهدا مهم است و برای آینده موثر است و فقط موضوعی مربوط به گذشته نیست.

وی افزود: ما بدانیم مدیون شهدا هستیم، این شهدا اگر نبودند مشخص نبود هم اکنون کشور ما در چه وضعیتی قرار داشت. این نفرات بودند که انقلاب را با جان خودشان و با ایثارگریشان حفظ کردند. به عقیده من هرگونه خدمت به خانواده شهدا حکم عبادت را دارد منهای اینکه یک وظیفه قانونی هم محسوب می‌شود. در هر صورت خداوند به شما توفیقی داده است که بتوانید به خانواده شهدا و ایثارگران خدمت کنید و این عبادت را به جای بیاورید.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم در ادامه گفت: احترام به خانواده شهدا احترام به ارزش‌های انقلاب اسلامی است. این عزیزان در راه ارزش‌های انقلاب جان دادند و به همین دلیل به همان نسبت امنیت را برای من به ارمغان آوردند. برای همین سعی کنید منهای وظیفه قانونی خودتان به عنوان یک عبادت الهی به این‌ها رسیدگی کنید.

این مرجع تقلید ادامه داد: نباید دنبال بهانه جویی برای عدم رسیدگی به مشکلات مردم باشید بلکه باید به فکر این باشید که در پیشگاه خدا روسفید گردید. در حوزه فعالیت بنیاد شهید هم باید بدانیم ما نسبت به خانواده شهدا دین و وظیفه داریم و باید به آنها خدمت کنیم و دیدمان باید اینطور باشد نه اینکه بگوییم فردا بازرس می‌آید و گزارش تهیه می‌کند و صرفاً به چشم انجام وظیفه نگاه نکنیم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پایان خاطرنشان کرد: باید خدا را شکر کنید که فرصت این عبادت که عبادت مهمی است در اختیارتان قرار گرفته است و بدانید باعث طول عمر شما خواهد شد. چه خوب است انسان وظیفه‌ای داشته باشد که یک وظیفه الهی است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها