کد خبر: ۵۲۸۲۰۱
زمان انتشار: ۱۳:۱۰     ۰۲ مرداد ۱۴۰۲
ستاد فرهنگی اربعین بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب و توصیه‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی، در هماهنگی با دولت عراق، شعار «حیاتنا الحسین» را به عنوان شعار اربعینی امسال انتخاب کرد.

به گزارش پایگاه خبری 598، مجید میراحمدی رییس ستاد مرکزی اربعین روز دوشنبه در حاشیه جلسه ستاد مرکزی اربعین با اشاره به موضوعات مطرح شده در این جلسه گفت: ثبت نام زائرین در سامانه سماح از فردا - سوم مرداد - ۱۰ صبح آغاز می‌شود.

وی مبلغ تعیین شده برای بیمه زائران را به ازای هر نفر ۳۵ هزار تومان اعلام کرد اما مبلغ پرداختی بیمه‌گر بین ۴۰ تا ۷۰ درصد افزایش خواهد داشت.

رئیس ستاد مرکزی اربعین اضافه کرد: در توافق با طرف عراقی، مرز تمرچین و مرز خسروی به صورت ۲۴ ساعته خواهد بود. با توجه به حجم گرمای امسال، مرز باشماق و خسروی مرزهای مناسبتری برای تردد خواهد بود.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور افزود: افزایش قابل توجه گیت‌های خروج کشور نیز پیش‌بینی شده است. آنچه که ما را نگران می‌کند، تعداد وسایل حمل و نقل عمومی است. جابجایی بیش از ۴ میلیون زائر بسیار دشوار است و به دستور شخص رئیس جمهور ۲ میلیون اتوبوس تعبیه شده است. 

وی ادامه داد: توصیه ما به استفاده زائران از وسایل نقلیه شخصی است. به این منظور پارکینگ‌هایی پیش بینی شده است. 

میراحمدی ادامه داد: با توجه یه اینکه وسایل نقلیه شخصی ظرفیت پنج نفر مسافر را دارد، پیشنهاد ستاد مرکزی اربعین، «نظر مسافر» است که نحوه آن اطلاع‌رسانی می‌شود. 

رئیس ستاد مرکزی اربعین تصریح کرد: گذرنامه اربعین برای کسانی که به هر نحوی فاقد گذرنامه هستند، در ماه محرم و صفر قابل استفاده است. البته شرط آن ثبت نام در سامانه سماح است. 

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور گفت: بانک مرکزی پیش بینی‌هایی برای تامین ارز زائران اربعین صورت داده است که در جلسه امروز مصوب شد و نحوه دریافت آن، اطلاع‌رسانی می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها