کد خبر: ۵۲۸۲۸۹
زمان انتشار: ۱۵:۵۹     ۰۴ مرداد ۱۴۰۲
معاون پرستاری وزارت بهداشت، از کاهش ۸ درصدی میزان بستری مجدد بیماران قلبی و صرفه جویی در هزینه های ناشی از آن به میزان ۱۴۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری 598، عباس عبادی، در یازدهمین کنگره ملی خود مراقبتی با شعار «خودمراقبتی، شکوفایی و سلامت خانواده»، اظهار داشت: در حال حاضر وارد فضایی شده ایم که مردم مطالبه گری و پرسش گری می‌کنند و برای جزئیات از ما داده و اطلاعات می‌خواهند که این مطالبه گری برخی اوقات خوب است چرا که ما را وادار به پاسخگویی می‌کند.

وی با بیان اینکه افزایش طول عمر یکی از شاخص‌های بسیار خوب از کارکرد نظام سلامت است، افزود: افزایش طول عمر پیامدهایی نیز دارد که این پیامدها را الزما به عنوان یک عارضه نمی دانم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت یادآور شد: اگر طول عمر همراه با افزایش کیفیت زندگی نباشد، بیماری‌های غیرواگیر مثل بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان‌ها رو به گسترش خواهد بود که این بیماری‌ها از علل اصلی مرگ و میرها محسوب می‌شود.

عبادی با تاکید بر اینکه نزدیک به ۳۰ درصد از حوزه اقتصاد سلامت مربوط به پیامدها و عوارض بیماری‌های غیر واگیر است، گفت: ۱۳ درصد از اقتصاد سلامت مربوط به بیماری‌های قلبی و عروقی، ۶.۷ درصد مربوط به سرطان، ۴ و ۵ درصد هم مربوط به دیابت و بیماری‌های تنفسی است.

معاون پرستاری وزارت بهداشت با بیان اینکه سهم مردم باید در تصمیم گیری های مرتبط با سلامت در حوزه پیشگیری و درمان افزایش یابد، بر تلاش برای ارتقای سواد سلامت مردم در همه حوزه‌ها تاکید و تصریح کرد: فناوری‌های جدید این فضا را خود به خود ایجاد می‌کند که البته در برخی موارد، اثر سو دارد.

وی از تأسیس واحد پرستاری آموزش و پیگیری بیمار به عنوان یکی از برنامه‌های معاونت پرستاری خبر داد و هدف از تأسیس آن را ارتقای سطح سلامت، پیشگیری در سطوح مختلف و بهبود رفتارهای مرتبط با سلامت در جهت دستیابی به بالاترین سطح سلامتی ممکن و استقلال در خود مراقبتی در بیماران مراجعه کننده به بیمارستان و خانواده آنها عنوان کرد.

منبع: مهر
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها