کد خبر: ۵۲۸۷۳۲
زمان انتشار: ۱۱:۲۸     ۲۲ مرداد ۱۴۰۲
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اعضای کمیسیون مشترک برای رسیدگی به لایحه عفاف و حجاب از اعضای کمیسیون‌های قضایی و فرهنگی انتخاب می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری 598، احمد راستینه سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به موافقت نمایندگان در صحن مجلس با رسیدگی به لایحه عفاف و حجاب طبق اصل ۸۵ قانون اساسی در کمیسیون مشترک گفت: طبق تصمیم هیأت رئیسه مجلس، اعضای کمیسیون مشترک برای رسیدگی به لایحه عفاف و حجاب از اعضای کمیسیون‌های فرهنگی و قضایی مجلس انتخاب می‌شوند.

وی افزود: هر یک از این کمیسیون‌ها در جلسه خود نمایندگان‌شان را برای عضویت در کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه عفاف و حجاب طبق اصل ۸۵ قانون اساسی انتخاب می‌کنند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: طبق اصل ۸۵ قانون اساسی در صورت موافقت اکثریت نمایندگان در صحن مجلس، لایحه یا طرح برای رسیدگی سریع‌تر به‌جای بررسی در صحن در کمیسیون مشترک مورد رسیدگی قرار می‌گیرد و گزارش مصوبات آن به عنوان مصوبه مجلس برای اعلام نظر به شورای نگهبان ارسال می‌شود.

راستینه خاطرنشان کرد: قوانینی که به این شکل به تصویب می‌رسند، اجرای آنها به صورت آزمایشی و سقف زمانی که برای آن در نظر گرفته شده، ۵ سال است.

وی افزود: در مورد مدت زمان اجرای مصوبه کمیسیون مشترک در صحن مجلس رأ‌ی‌گیری می‌شود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: با توجه به اهمیت مسائل معیشتی و اقتصادی مردم و بررسی لوایح و طرح‌های مرتبط با این حوزه و همچنین حجم بالای متن لایحه عفاف و حجاب، تصمیم نمایندگان بر این شد تا به منظور رسیدگی به مسائل معیشتی مردم و همچنین تصویب سریع‌تر لایحه عفاف و حجاب در مجلس، این لایحه طبق اصل ۸۵ قانون اساسی در کمیسیون مشترک مورد بررسی و تصویب قرار گیرد.

منبع: فارس
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها