کد خبر: ۵۲۹۲۵۲
زمان انتشار: ۱۱:۳۲     ۰۶ شهريور ۱۴۰۲
۱۰۱ هزار واحد نهضت ملی مسکن با حضور رئیس‌جمهور به مردم واگذار شد.
به گزارش پایگاه خبری 598،یکی از اقدامات مثبت وزارت راه و شهرسازی ساخت مسکن بوده که همزمان با هفته دولت با حضور رئیس‌جمهور و سایر اعضا در جلسه شورای عالی مسکن، بیش از 101 هزار واحد مسکونی نهضت ملی در سراسر کشور توسط وزارت راه و شهرسازی به بهره‌برداری رسید.
 
وزیر راه و شهرسازی در این مراسم با اعلام اینکه احداث و تکمیل واحدهای مسکونی نهضت ملی مسکن یکی از اولویت‌های وزارتخانه در دوره جدید است، گفت: تلاش خواهیم کرد با همکاری مناسبی که بین تمام ارکان دولت وجود دارد و استانداران و مدیران استانی نیز پای کار هستند، بتوانیم تا پایان سال تعداد قابل توجهی از پروژه‌های نهضت ملی مسکن را تکمیل کنیم و تحویل مردم دهیم.
 
مهرداد بذرپاش ادامه داد: هم‌اینک تولید مسکن که یکی از ضرورت‌های کشور، قانون و نیاز مردم است، سرعت مناسبی پیدا کرده و عملکرد استان‌ها نیز مناسب است و می‌تواند به برنامه تولید مسکن دولت سیزدهم جامه عمل بپوشاند.
 
وی تصریح کرد: با همین سرعت تلاش خواهیم کرد هر ۳ ماه یک بار و به شکل فصلی افتتاح واحدهای مسکونی نهضت ملی را با حضور رئیس‌جمهور در سفرهای استانی انجام دهیم و بدین طریق طعم شیرین خانه‌دار شدن را به مردم بچشانیم.
 
بذرپاش با تاکید مجدد بر اینکه وزارت راه و شهرسازی در تلاش است در پایان دولت به تعهد خود برای ساخت مسکن جامه عمل بپوشاند، توضیح داد: واحدهای مسکونی افتتاح‌شده در هفته دولت امسال در حوزه‌های حمایتی با ارائه زمین‌های ۹۹ ساله، در حوزه بافت‌های فرسوده، در حوزه خودمالکی و برخی نیز در حوزه مسکن روستایی است. وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: افتتاح‌های انجام شده به غیر از افتتاح‌ واحدهایی است که در شهرهای جدید تکمیل شده است. پروژه‌های شهرهای جدید در این افتتاح‌ها برنامه‌ریزی نشده است و بزودی واحدهای تکمیل‌شده در شهرهای جدید که بیش از ۲۰ هزار واحد است و بخش عمده آنها تکمیل واحدهای باقیمانده مسکن مهر است که سال‌ها به سرانجام نرسید، افتتاح خواهند شد.
 
به گفته وی، واحدهای مسکونی مهر بیش از ۱۴ سال بلاتکلیف مانده بود با تلاش‌های این دولت در حال تکمیل و واگذاری به مردم است که بزودی رقم قابل توجهی از آنها در شهرهای جدید افتتاح خواهد شد.
 
گفتنی است در این مراسم که استانداران و مدیران کل راه و شهرسازی سراسر کشور به شکل ویدئوکنفرانسی حضور داشتند، استانداران استان‌های خراسان رضوی، یزد و قزوین به نمایندگی از سایر استان‌ها به تشریح عملکرد خود در بخش مسکن پرداختند.
 
* تلاش‌های دست‌اندرکاران ساخت مسکن باعث کاهش دغدغه‌های مردم می‌شود
همچنین رئیس‌جمهور در این جلسه با اشاره به تلاش‌های شبانه‌روزی دست‌اندرکاران ساخت مسکن تصریح کرد: تلاش‌های دست‌اندرکاران وزارت راه و شهرسازی و دیگر فعالان در عرصه ساخت مسکن باعث کاهش دغدغه‌های مردم می‌شود و آثار اقداماتی که در ۲ سال گذشته در این زمینه انجام شده در حال آشکار شدن است.
سیدابراهیم رئیسی در مراسم افتتاح همزمان ۱۰۱ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور، ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام اربعین حسینی و نیز گرامیداشت یاد شهدای دولت، گفت: به طور طبیعی هفته دولت زمان ارائه گزارش اقدامات و عملکرد بخش‌های مختلف دولت به مردم است.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه مسکن از جمله نیازهای جدی مردم در سراسر کشور محسوب می‌شود و دولت مردمی نیز از همان آغاز فعالیت، تأمین مسکن را در اولویت برنامه‌های خود قرار داده است، افزود: مسکن یکی از بخش‌های پیشران اقتصاد و تولید است و جا دارد از تلاش‌های همه دست‌اندرکاران این بخش در وزارت راه و شهرسازی و بخش‌های همکار، نظیر استانداری‌ها، فرمانداری‌ها، بانک‌ها، بخش‌هایی از نیروهای مسلح و دیگر تلاشگران این عرصه قدردانی کنم.
رئیسی با اشاره به اینکه رونق ساخت مسکن در کشور می‌تواند به شکل مستقیم و غیرمستقیم بخش‌های مختلف اقتصاد و تولید را به حرکت درآورده و ایجاد اشتغال کند، اظهار کرد: نکته مهم‌تر این است که مسکن با توجه به سهم بالای آن در سبد هزینه‌های خانوار، یکی از دغدغه‌های جدی خانواده‌هاست، لذا باید به شکل ویژه مورد توجه قرار گیرد.
وی با اشاره به افتتاح ۱۰۱ هزار واحد مسکونی طی مراسم دیروز، خاطرنشان کرد: امروز برای همه ما روز بسیار خوبی است و پس از شکر به درگاه خداوند و تشکر از دست‌اندرکاران اجرا و تکمیل این پروژه‌ها، از همه می‌خواهم با اتکال به خداوند، نهضت ساخت مسکن را با قوت ادامه دهند تا همه افرادی که به دنبال تهیه مسکن هستند، صاحب خانه شوند.
رئیس‌جمهور در ادامه گفت: اینکه اکنون نهضت ساخت مسکن در سراسر کشور فعال و فراگیر شده به پشتوانه به میدان آمدن همه بخش‌های مرتبط از جمله وزارت راه و شهرسازی و بانک‌ها است. بانک‌ها در زمینه رونق‌بخشی به ساخت مسکن نقش مهمی دارند و باید تسهیلات بخش مسکن‌سازی را جزو تکالیف خاص خود به حساب آورند.
در این مراسم که یازدهمین جلسه شورای عالی مسکن بود و به فاصله کمتر از یک ماه از جلسه قبلی این شورا برگزار می‌شد و همزمان با هفته دولت بود، ۱۰۱ هزار واحد مسکونی در سراسر کشور به طور همزمان افتتاح شد و مورد بهره‌برداری قرار گرفت. این واحدهای مسکونی شامل طرح‌های خودمالک، طرح‌های حمایتی واگذاری اراضی، مسکن روستایی، بافت‌های فرسوده و ساخت واحدهای ویلایی در برخی استان‌ها بود.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها