کد خبر: ۵۲۹۴۰۱
زمان انتشار: ۱۳:۴۹     ۱۲ شهريور ۱۴۰۲
رئیس فدراسیون وزنه برداری گفت: در تاریخ فدراسیون وزنه‌برداری درآمدی که در ۱۵ ماه کسب کرده‌ایم فدراسیون های قبلی نتوانستند درآمدزایی کنند.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از فارس، سجاد انوشیروانی رئیس فدراسیون وزنه برداری در سلسله نشست‌های خبری روسای فدراسیون های ورزشی در کمیته ملی المپیک اظهار داشت: وزنه برداری ایران هم اکنون در یک شرایط ویژه قرار دارد و دو رویداد حساس مسابقات جهانی عربستان به عنوان انتخابی المپیک اهمیت بسیار زیادی دارد و بلافاصله نیز بازی‌های آسیایی را پیش رو داریم که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

وی افزود: تلاش می کنیم در روزهای آتی به نتایجی که در شان وزنه برداری کشور است برسیم. از سال گذشته اردوها و رویدادهای مختلفی را پشت سر گذاشتیم و IOC شرایط را برای وزنه برداری بسیار سخت کرده است؛ به طور مثال در مسابقات جهانی ۱۰ وزن داریم که هفت وزن در بازی های آسیایی خواهد بود و از این اوزان صرفا ۵ وزن در المپیک خواهد بود که کار را برای فدراسیون سخت کرده اما کادر فنی تمهیدات خوبی را اندیشیده و در رویدادهای مختلف تا جایی که امکان پذیر بود نتایجی گرفتیم که خوشبختانه نگاه به وزنه برداری تغییر کرد.


رئیس فدراسیون وزنه برداری با اشاره به اینکه در سال جاری اردوهای خوب برگزار شده است، گفت: در مسابقات آسیایی رکوردهای خوبی در بخش مردان و بانوان داشتیم و در هندوستان در هر دو بخش نتایج خوبی گرفتیم. زمانی که فدراسیون را تحویل گرفتیم شرایط فدراسیون پیچیده بود اما کار را پیش بردیم و در حال حاضر خواستار حمایت وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک از وزنه برداری ایران هستیم.

انوشیروانی در مورد بدهی فدراسیون وزنه برداری به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی، عنوان کرد: بدهی ۶ میلیاردی به شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی داریم و این بدهی ها صرفا مربوط به فدراسیون وزنه برداری نیست و اکثر فدراسیون ها با شرکت توسعه این مشکل را دارند. با آنها رایزنی کردیم و گفتند مالک مجموعه ها چند وزیر هستند که باید تصمیم گیری کنند و از حمید سجادی وزیر ورزش درخواست کردیم و از کیومرث هاشمی نیز درخواست می کنیم با بخشودگی برای فدراسیون ها کار را تسهیل کنند چرا که با توجه به برگزاری اردوها و رویدادها، هزینه های سنگینی را متحمل می شویم. شرایط مالی فدراسیون سخت است و در بخش بانوان امکان پخش نداریم اما کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش نگاه ویژه‌ای داشته اند و امیدواریم شاهد حمایت آن ها باشیم.  

وی همچنین در خصوص نحوه اعزام وزنه برداران به مسابقات جهانی و بازی‌های آسیایی هانگژو گفت: فدراسیون ها با توجه به شرایط سخت، وضعیت متفاوتی در مقوله اعزام ها دارند و در سه گروه به مسابقات اعزام می شویم و هر وزنه‌برداری ۵ تا ۶ روز قبل از مسابقات خود اعزام می شود و تعدادی از ورزشکاران بعلاوه تعدادی از همراهان در سه گروه اعزام خواهند شد.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در خصوص سوال یکی از خبرنگاران که عنوان کرد فدراسیون نتوانسته اسپانسرهای مالی خوبی را جذب کند نیز گفت: برخی افراد تا پنج ماه پیش که در فدراسیون بودند مخالف ما نبودند و امروز در یک گروه در مورد آینده وزنه برداری صحبت می‌کنند و متاسف هستم برای برخی که مجیزگوی افرادی معلوم‌الحال شده‌اند. ما آمار را اعلام می‌کنیم اما از آمار سوء استفاده می کننند و چهار نفر هستند که علیه وزنه‌بردرای می‌نویسند. از این گروه ها که علیه ما مطلبی می نویسند ترسی نداریم اما باید بدانید که هالتر استاندارد بانوان نداشتیم اما تیم ملی بانوان در حال فعالیت بود.

انوشیروانی افزود: همراه اول ۱۰ میلیارد تومان و ستاد مبارزه با مواد مخدر ۶ میلیارد تومان کمک مالی کرده اند و حساب فدراسیون ما مشخص است و در تاریخ فدراسیون وزنه‌برداری درآمدی که در ۱۵ ماه کسب کرده‌ایم فدراسیون های قبلی نتوانستند درآمدزایی کنند. در هیچ نشستی گلایه نکردم اما امروز جواب برخی ها را می دانید و مشخص است که در فدراسیون چه خبر است؟ شرایط در ورزشگاه آزادی مشخص است اما برخی در حال تماس با استان ها هستند و تماس‌ها و پیام های آن‌ها وجود دارد. ما نیاز به حمایت داریم اما باید قضاوت را به بعد از بازی های آسیایی و المپیک موکول کنیم.

وی با بیان اینکه اگر رکوردها کاهش یابد گردن ما از مو باریک‌تر است، گفت: اگر بازی‌ها برگزار می شد شانس مدال برنز هم نداشتیم اما امروز صحبت از مدال طلا می‌کنیم. ما در تلاش هستیم که بدون نقص و وقفه روبه‌جلو حرکت کنیم. انتظار از وزنه‌برداری بالا است اما بروید و تحقیق کنید چرا وزنه‌برداری به این روز افتاده و هالتر به کشور وارد نشده است؟

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری با اشاره به آسان نبودن رشته وزنه برداری، تصریح کرد: کار کردن در وزنه‌برداری شوخی بردار نیست و وعده حمایت گرفته‌ایم. استان‌ها به شکلی حقیر شده‌اند، بروید ببینید به سایر هیات‌ها چه پولی داده‌اند و به هیات‌های ما چه مبلغی اختصاص یافته‌ است؟ به یکی از هیات‌های استانی ما ۴ میلیون تومان داده‌اند. اگر نگاه ۱۵ سال پیش به وزنه‌برداری وجود داشته باشد و بودجه و تجهیزات لازم اختصاص داده شود می‌توانیم موفق باشیم.

انوشیروانی در پایان گفت: تیم‌ملی یک ست هالتر و صفحه وزنه‌برداری ندارد! اگر نتایج خوبی نگرفتیم بیایید و انتقاد کنید. برخی‌ها به خاطر دو میلیون تومان حقوق پایین‌تر مخالف بنده شده‌اند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها
پر طرفدار ترین ها