کد خبر: ۵۳۱۵۰۰
زمان انتشار: ۱۳:۰۳     ۲۳ آبان ۱۴۰۲
برای تولید سریال موسی (ع) نیاز به فناوری‌های نوینی داریم که تولید سریال به ورود این فناوری‌ها مرتبط شده‌است، به همین دلیل مقدمات کار اکنون مهیا شده‌است و پله‌پله این تکنولوژی داخل ایران وارد و تکمیل می‌شود و به ترتیب تولید وارد فاز‌های بعدی خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از روزنامه جوان، برای تولید سریال موسی (ع) نیاز به فناوری‌های نوینی داریم که تولید سریال به ورود این فناوری‌ها مرتبط شده‌است، به همین دلیل مقدمات کار اکنون مهیا شده‌است و پله‌پله این تکنولوژی داخل ایران وارد و تکمیل می‌شود و به ترتیب تولید وارد فاز‌های بعدی خواهد شد.

مهدی نقویان مدیر سیمافیلم در حاشیه پشت صحنه سریالی با موضوع حاج قاسم سلیمانی درباره سریال‌های در دست ساخت سیما صحبت کرده و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره اینکه چه زمانی سریال «موسی (ع)» تولید خود را رسماً آغاز خواهد کرد، عنوان می‌کند: برای تولید سریال موسی (ع) نیاز به فناوری‌های نوینی داریم که تولید سریال به ورود این فناوری‌ها مرتبط شده‌است، به همین دلیل مقدمات کار اکنون مهیا شده‌است و پله‌پله این تکنولوژی داخل ایران وارد و تکمیل می‌شود و به ترتیب تولید وارد فاز‌های بعدی خواهد شد.

نقویان در پاسخ به سؤالی درباره شروع «پوریای ولی» مسعود جعفری جوزانی اینگونه پاسخ گفته‌است: آقای جبلی درباره الف‌ویژه‌ها نکته‌ای را مطرح کردند که در رده سازمان صداوسیما و سیمافیلم نیست، چون بحث مالی و بودجه‌ای این نوع سریال‌ها را دولت و مجلس مصوب می‌کند. هرچند نباید فراموش کنیم که این اولین‌بار در تاریخ تلویزیون است که دو الف‌ویژه «سلمان فارسی» و «حضرت موسی (ع)» را تولید می‌کنیم. وی درباره سریال پوریای ولی همچنین گفته‌است: باید این نکته را مطرح کنم که این سریال مسعود جعفری جوزانی است و مقدمات پیش از پیش‌تولید آن به همراه ارزیابی‌هایش انجام شده‌است، گام بعدی آن پیش‌تولید واقعی و تولید است، اما همه‌چیز به تصویب بودجه‌اش برمی‌گردد.

مدیر سیمافیلم درباره حواشی توقف سریال «سلمان فارسی» نیز این‌گونه توضیح داده‌است: سریال‌های «سلمان فارسی» و «حضرت موسی» طبق برنامه کارشان پیش می‌رود و خوشبختانه یک فصل از «سلمان فارسی» ساخته شده‌است و این روز‌ها در فاز ایران پیش می‌رود، اما فراموش نکنیم که توقف اتفاق معمول سریال‌هاست و غیر از الف‌ویژه هم دچار توقف می‌شود، البته تأکید می‌کنم «سلمان فارسی» در حال تولید است و وقفه‌ای ندارد.

پایتخت و نهضت احیای برند‌های سازمان!

نقویان در ادامه در خصوص سریال «پایتخت» این نکته تکمیلی را مطرح کرد:

خوشبختانه با «پایتخت» در حال مذاکره‌ایم و مذاکره جد‌ی هم داشته‌ایم و داریم، از این‌رو هر وقت مذاکرات به نتیجه رسید، همه در جریان قرار خواهند گرفت و نباید فراموش کنیم که خبر «پایتخت» خبری نیست پنهان بماند، اما اگر توضیحاتی هم ارائه دادیم، بیشتر به خاطر این بود که گفته می‌شد رئیس سازمان صداوسیما با تولیدکنندگان سریال «پایتخت» جلسه گذاشته‌است که این تکذیب شد.

نقویان با اشاره مجدد به مذاکرات درباره سریال پایتخت گفت: این اتفاق به‌دنبال تحقق یکی از بند‌های سند تحول است که به نهضت احیای برند‌های سازمان صداوسیما و ساخت فصل‌های جدید آن‌ها اشاره دارد.

رئیس سیمافیلم درباره ساخت سریال‌های طنز و توجه به این ژانر در تلویزیون تأکید کرد: مسئله طنز و کمدی برای ایجاد نشاط و شادی در جامعه دغدغه خودمان است، اما موضوع ساخت سریال‌های طنز نکته‌ای است که باید به دقت برای آن برنامه‌ریزی انجام شود، چون تولید طنز کاری سخت و پیچیده است و نباید سرسری گرفته‌شود، از این رو فقط اینکه اراده تولید داشته‌باشیم، کافی نیست، بلکه باید بررسی دقیق و مطالعه مناسب صورت پذیرد تا طنز مناسب از قاب تلویزیون برای خانواده‌ها پخش شود.

نقویان در ادامه با اشاره به تیم‌های تولید طنز قدیمی اظهار داشت: به‌طور کلی بر اساس اطلاعات موجود و آمار‌هایی که ثبت شده‌است، تیم‌های محدودی بودند که کار طنز می‌کردند، اما امروز شاید این تیم‌ها کار نمی‌کنند یا کارشان محدود شده‌است، به همین دلیل شاید روند تولید کمی با محدودیت روبه‌رو شده‌است.

وی با اشاره به فعالیت پلتفرم‌ها برای تولید سریال طنز نیز گفت: پلتفرم‌ها با توجه به بازاری که برای سریال‌های طنز وجود دارد، در این زمینه گام‌هایی برداشته‌اند و آثاری را هم روانه بازار کرده‌اند.

نقویان همچنین گفت: سیت‌کام که گونه‌ای نمایشی است و نوعی سریال محسوب می‌شود به صورت ویژه جزو تولیدات مرکز سیمرغ است و به‌زودی به آنتن می‌رسد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها