کد خبر: ۵۳۱۵۷۶
زمان انتشار: ۰۸:۴۵     ۲۷ آبان ۱۴۰۲
نشست دبیران استانی احزاب جبهه تحول خواهان انقلابی بعد از ظهر پنج شنبه ۲۵ آبان ماه در محل تالار همایش های صدرا برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری 598، در این همایش که با حضور دبیران احزاب تحول خواه انقلابی و جمعی از شخصیت های سیاسی برگزار شد، مالک شریعتی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و رئیس جبهه تحول خواهان انقلابی با تقدیر از فعالان و دست اندر کاران این جبهه انقلابی، گفت: تلاش جبهه تحول خواهان در مرحله اول ایجاد وحدت، همدلی و همگرایی با حفظ سلایق است. این مجموعه همانند سنوات گذشته با تاسی به منویات مقام معظم رهبری و رعایت مر قانون در تلاش است بر مبنای عقلانیت و قانون برنامه ریزی مدون و منسجمی را در جهت وحدت آفرینی و پرهیز از پلشتی ها نسبت به انتخاب اصلح فعالیت نماید.

حدادعادل در نشست دبیران استانی جبهه تحول خواهان انقلابی با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی در غزه، گفت: مسئله فلسطین مهمترین موضوع جهان اسلام است چراکه تحلیل اوضاع امروز فلسطین راه آینده را برای ما هموارتر می کند. امروز آمریکا و متحدانش و ایادی اش بیش از پیش در دنیا رسوا شده اند چراکه آنها با شعار صلح در کشورها نفوذ کرده و در قالب ناجی مردم و قدرت برتر به استثمار می پرداختند اما امروز ماهیت پلید و ضد انسانی و فاسد آنها به ویژه در موضوع جنگ غزه ماهیت واقعی شان همکار تر شده است.

وی افزود: پس از وقوع جنگ غزه ، یمن به عنوان قدرت دیگری از جریان مقاومت به میدان آمد و حتی به مراتب دست های برتری نیز در نبرد با جنایت کاران صهیونیست و آمریکایی ها دارند. جنایات ضد بشری اشغالگران به ویژه در هدف قرار دادن بیمارستان ها در غزه نشان داد خوی رژیم صهیونیستی توحش بوده و به هیچ قاعده انسانی و حقوق بشری و اخلاقی مورد تاکید جوامع بین المللی پایبند نیست‌.

حداد عادل با تاکید بر پیروزی حتمی مقاومت بر صهیونیست ها گفت: بر این تصورم همانگونه که شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در فضای سیاسی کشورمان تاثیر گذاشت ، جنگ غزه و مقاومت جانانه رزمندگان و پیروزی حتمی شان، قطعا در فضای کشور اثربخش خواهد بود.

وی با تاکید بر لزوم جوانگرایی در فعالیت های حزبی و تشکیلاتی گفت: رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در ادامه با هسیب شناسی جریانات سیاسی و احزاب و تشکل های سیاسی کشور، گفت: یکی از آسیب های تشکلات سیاسی در کشور موسمی بودن آنهاست. فعالیت احزاب باید دائم و همیشگی باشد چون حزبی موفق است که جدای از فعالیت موسمی به طور مداوم فعالیت مستمر کرده و تولید تفکر نماید.

وی ادامه داد: موضوعی که از اهمیت ویژه ای برخوردار است توجه به حضور و مشارکت حداکثری بانوان در تصمیم گیری هاست چراکه زنان نیمی از جمعیت کشورند و باید در تصمیم گیری هاحضور فعال و موثر داشته باشند.

حداد عادل افزود: وظیفه دیگر تشکیلات سیاسی کارسازی است ما آنقدر که کاشت کردیم برداشت نداشته ایم لذا همه فعلان و کسانی که کار تشکیلاتی می کنند باید توجه کنند که زمانی که دولت و مجلس و شورای شهر همراه و همگام و هم مسیر آنهاست کار را رها کرده و به دنبال حضور در بدنه دولت باشند، کار سیاسی باید مداوم بوده و تفکر و ایده ها را منتقل کنیم چراکه احزاب باید در ریل گذاری های سیاسی و ارائه مسیر درست نقش آفرینی کنند.

وی بااشاره به لزوم توجه به مولفه های رهبر معظم انقلاب در برنامه ریزی ها، اظهار داشت؛ در موضوعات مهم کلان کشور و سیاست گذاری ها به خصوص موضوع اقتصاد و تحریم و غیره احزاب و تشکل ها باید پشتوانه ای مستحکم و حامی راسخ باشیم.

بنا بر این گزارش در ادامه این همایش زاکانی شهردار تهران با آرزوی پیروزی رزمندگان مقاومت بر دشمن صهیونیست و با تاکید بر لزوم تبیین مسیر فعالان سیاسی بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب،  گفت: اگر مسیر و راه فعالیت خود را بر اساس منویات و رهنمودهای ولی امرمان تنظیم کنیم ، سهم خواهی را از روند کاری مان حذف خواهیم کرد و این موضوع مهمی است که در جریان تحول خواهان رعایت شده است.

وی اضافه کرد: ولایت محوری طوری انسان را تربیت می کند که در عین فعالیت های جهادی و انقلابی توقع و انتظاری برای سهم خواهی نباشد و مجموعه جبهه تحول خواهان از سال ۸۱ به بعد تا کنون بدون کوچکترین انتظار مشغول به فعالیت های جهادی و انقلابی است.

شهردار تهران با اشاره به سخنرانی مورخ ۲۱ دی ماه سال ۸۸ ولی امر مسلمین در دیدار نماینگان مجلس با معظم له گفت: در این دیدار حضرت آقا نکات بسیار قابل تامل و مهم را ذکر فرمودند که می تواند ملاک عمل احزاب، تشکل ها، جریانات سیاسی و نمایندگان مجلس و همه فعالان عرصه سیاست قرار گیرد.

وی خطاب به همه فعالان و جریانات سیاسی گفت: در عرصه حرکت هایسیاسی و تنقلاتی نباید منفعل و حاشیه نشین بود، باید حضور فعال و مداوم داشت و بر محور وحدت بر محور اصول و ارزش ها حرکت کرد.

زاکانی تصریح کرد: ما فدایی ارزش ها و آرمان ها هستیم و لذا اگر در عرصه خدمت فعال شدیم باید در همه صحنه ها و با تمام توان حاضر باشیم.

وی افزود: امروز مجلس ما مجلسی انقلابی استو ما باید تلاش کنیم مجلس بعد نیز مانند همین مجلس انقلابی، دلسوز و کارآمدتر باشد‌ و این وظیفه تحول خواهان است.

شهردار تهران اظهار داشت: اینکه میزان مشارکت مردم در انتخابات چقدر می شود بستگی به میزان فعالیت های ما دارد ما موظف به انتخاب های درست و ایجاد شور و نشاط و امید آفرینی در جامعه هستیم تا مسیری روشن و امید بخش در جامعه ایجاد گردد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها