کد خبر: ۵۳۱۷۲۵
زمان انتشار: ۱۴:۳۰     ۲۹ آبان ۱۴۰۲
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره مصوبه افزایش سن بازنشستگی که روز گذشته در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، توضیحاتی داد.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از ایسنا، سیدصولت مرتضوی در حاشیه مراسم امضای تفاهم نامه فاز دوم طرح رصد و پایش اشتغال وزارت کار گفت: مجلس شورای اسلامی یک سری اصلاحات را از گذشته در حوزه افزایش سن بازنشستگی انجام داده است که اساساً از سال سوم برنامه عملیاتی و اجرایی شده است. این اصلاحات سنجه‌ای، به منظور پایداری و تاب آوری صندوق‌هاست.

وی اضافه کرد: در حال حاضر ضریب پشتیبانی صندوق‌ها به شدت کاهش یافته و اگر با این روند پیش برود، در آینده نزدیک صندوق‌ها قادر به پاسخگویی به ذینفعان نخواهند بود، بنابراین مجلس شورای اسلامی روز گذشته در مراحل پایانی رسیدگی به لایحه برنامه هفتم اصلاحاتی را انجام داد که از طریق رسانه‌ها به استحضار مردم رسید.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره پروانه کار اتباع خارجی در کشور نیز گفت: دستورالعملی در این باره در شرف تدوین و بررسی است که در آینده نزدیک از طریق مسئولان مربوطه اطلاع‌رسانی خواهد شد.

وی از پیگیری مسکن کارگران به عنوان دستور کار نشست امروز شورای عالی کار خبر داد و بیان کرد: تلاش دولت سیزدهم این است که درباره مسکن همه آحاد جامعه به خصوص کارگران سختکوش گام‌های بلندی برداشته شود.

مرتضوی اظهارکرد: در نشست امروز شورای عالی کار، مسکن کارگران در دستور کار قرار دارد و این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

وی تاکید کرد: همه تلاش دولت این است که برای آحاد مختلف جامعه خصوصاً کارگران شریف و سختکوش که حق بزرگی بر گردن تولید و اقتصاد کشور دارند، در حوزه مسکن کارگری هم گام بلندی برداشته شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها