کد خبر: ۵۳۲۴۹۹
زمان انتشار: ۱۴:۵۲     ۲۲ آذر ۱۴۰۲
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران در غالب نقاط کشور و بارش برف در مناطق سردسیر خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری 598، صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: با ورود سامانه بارشی به کشور در روز چهارشنبه (۲۲ آذر) در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، بخش‌هایی از جنوب و مرکز کشور، استان‌های گیلان، مازندران، قزوین، البرز و تهران بارش باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت، کاهش دما، در نقاط سردسیر بارش برف و در برخی نقاط گردوخاک رخ خواهد داد.

وی افزود: پنجشنبه (۲۳ آذر) در غالب مناطق کشور و جمعه(۲۴ آذر) در نیمه‌ شرقی کشور بارش خواهیم داشت. شدت بارش چهارشنبه در استان‌های واقع در دامنه‌های زاگرس مرکزی و پنجشنبه در استان‌های ساحلی خزر خواهد بود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا پنجشنبه در نیمه‌شرقی، نواحی مرکزی و استان‌های واقع در دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: روزهای شنبه و یکشنبه جوی آرام در کشور خواهیم داشت.

ضیاییان گفت: خلیج فارس و دریای خزر در روزهای پنجشنبه و جمعه مواج خواهند بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده، اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۳ آذرماه) ابری همراه با بارش باران، از بعد از ظهر افزایش باد، گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۸ درجه سانتی‌گراد و در ‌روز جمعه (۲۳ آذر) صاف و گاهی وزش باد و در شب غبار محلی با حداقل دمای ۳ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان بیان کرد: طی فردا و پس فردا بندرعباس با دمای ۲۹ و ۲۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای ۴- و ۱- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها