کد خبر: ۵۳۲۹۰۹
زمان انتشار: ۱۰:۰۵     ۰۹ دی ۱۴۰۲
کمال تبریزی، کارگردان سریال «سرزمین مادری» روز گذشته در مطلبی با اعلام اینکه «نمایش فصل دوم با عجله و با نواقصی از سوی تلویزیون شروع شد»، از مخاطبان خود عذرخواهی کرد.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از فارس، فصل دوم سریال «سرزمین مادری» به کارگردانی کمال تبریزی از پنج شنبه 16 آذرماه روی آنتن شبکه سه سیما رفته است. پخش نسخه «سرزمین مادری» در تلوبیون نیز از چهارشنبه 15 آذر آغاز شده است.

شروع داستان این سریال با پسر بچه‌‌ای بنام «رهی» شکل گرفت. او پس از بمباران دهکده‌ای توسط نیروهای متفقین، از زیر آوار بیرون کشیده می‌شود و پس از چند روز مراقبت توسط مادرش، راهی تهران می‌گردد. سال‌ها بعد او در یک خانواده توده‌‌ای رشد پیدا می‌کند، اما بر اثر به وقوع پیوستن ماجراهایی، او را به خانواده درباری می‌سپارند. در این خانواده است که او رفته رفته به هویت خود پی می‌‌برد و همین امر باعث می‌‌شود به یک خانواده دیگر که اعتقاد مذهبی دارند، سپرده شود.

کمال تبریزی، کارگردان مجموعه نمایشی «سرزمین مادری» معتقد است فیلمنامه این اثر داستانی را روایت می‌کند که بستر وقایع آن متکی بر نقل تاریخ معاصر است و همراهی و همذات‌پنداری با قهرمان قصه به نوعی روایتگر تاریخ پرفراز‌ و‌ نشیب ایران در دوران سخت و پرزحمت معاصر نیز خواهد بود. او می‌گوید همین موضوع بر جذابیت قصه افزوده و آگاهی مخاطب درباره گذشته‌ای پر‌افتخار از سرزمین کهن ایران را به‌دنبال داشته است.

روز گذشته گمانه زنی‌هایی مبنی بر وجود تغییر میان دو نسخه تلوبیون و تلویزیونی این سریال اعلام شد و برخی کاربران با کنار هم قرار دادن دو نسخه به آن اشاره داشتند.

همچنین کمال تبریزی، کارگردان سریال «سرزمین مادری» روز گذشته در مطلبی با اعلام اینکه «نمایش فصل دوم با عجله و با نواقصی از سوی تلویزیون شروع شد» از مخاطبان خود عذرخواهی کرد.

کارگردان سریال «سرزمین مادری» در این مطلب نوشته است که «متاسفانه پس از اتمام نمایش فصل اول، نمایش فصل دوم با عجله و بدون اطلاع من از سوی تلویزیون و تهیه کننده با نواقصی شروع شد که ماه ها قبل به آنها اشاره کرده بودم اما اقدامی در رفع نواقص نشده بود و حالا قصد دارند در فرصت کوتاه باقیمانده و در حد امکان انجام دهند!»

تبریزی در رابطه با ایرادات موسیقی فصل دوم این سریال نیز توضیح داده است: قسمت های اول و دوم فصل دوم سریال از تلوبیون پخش شد که منهای نواقص، یکی از ایرادهای مهم آن استفاده از قطعات موسیقی آقای علیقلی در کنار قطعات آقای پژمان و بدون ذکر نامی از آقای علیقلی است. مضاف بر اینکه اساسا استفاده ترکیبی از قطعات مختلف، از دو آهنگساز متفاوت برای یک اثر نمایشی، کار کاملا اشتباهی است!»


کمال تبریزی در پشت صحنه سریال «سرزمین مادری»

کارگردان «سرزمین مادری» همچنین با اعلام اینکه ارتباطش با تلویزیون و تهیه کننده برای پخش سریال قطع شده، گفته که «از این به بعد سعی خواهم کرد که به نواقص موجود در قسمت‌ها و البته حذفیات در پخش اشاره داشته باشم و از همه مخاطبین سریال و مردم عزیز سرزمین مادری بابت این بی‌مبالاتی پوزش می‌طلبم.»

قسمت‌های جدید فصل دوم سریال «سرزمین مادری» هر هفته چهارشنبه از پلتفرم تلوبیون و روزهای پنج شنبه و جمعه از قاب شبکه سه سیما پخش می‌شود. 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها