کد خبر: ۵۳۳۶۶۶
زمان انتشار: ۱۲:۰۹     ۲۷ دی ۱۴۰۲
قضاوت داور استرالیایی دیدار عمان برابر عربستان انتقادهای زیادی را به دنبال داشت.

به گزارش پایگاه خبری 598، به نقل از ایسنا، جدال عربستان برابر عمان در نهایت با پیروزی دو بر یک عربستان به پایان رسید. این بازی چند صحنه جنجال‌برانگیز داوری داشت و قضاوت شون ایوانز، داور استرالیایی، علامت‌های سوال‌ زیادی را به وجود دارد.

برای بسیاری این سوال به وجود آمد که چگونه کنفدراسیون فوتبال آسیا قضاوت چنین بازی مهمی را به این داور داد. ایوانز در ابتدا کمک‌داور ویدئویی بود. او در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هم حضور داشت، اما به عنوان یک کمک‌داور ویدئویی فعالیت کرد و به‌ یکباره کنفدراسیون فوتبال آسیا تصمیم گرفت از او در جام ملت‌های آسیا به عنوان داور وسط بهره ببرد.

نکته عجیب اینکه سایت فوتبال استرالیا هم قبل از آغاز جام ملت‌های آسیا به خاطر اشتباه‌های عجیب شون ایوانز در دیدار ملبورن و سنترال خواستار بازنشستگی این داور شده بود. با این حال کنفدراسیون فوتبال آسیا او را در فهرست داوران نهایی جام ملت‌های آسیا قرار داد تا در دیدار عمان و عربستان تصمیم‌های عجیبی داشته باشد.

الرای در ادامه نوشت: در صحنه پنالتی عمان صحنه کاملا واضح بود اما داور بارها آنها را نگاه کرد این در حالی بود که از همان صحنه نخست می‌شد پنالتی را تشخیص داد.

و اما صحنه عجیب‌تر گل دوم عربستان بود که داور با وجود VAR ابتدا اعلام کرد گل مردود است اما بعد از خوشحالی نیمکت عمان و شروع دوباره بازی تصمیمش را تغییر داد و آن توپ را گل اعلام کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها