کد خبر: ۵۳۵۹۶۵
زمان انتشار: ۱۴:۰۱     ۲۸ فروردين ۱۴۰۳
یک جنبش در اراضی اشغالی از مقامات حقوقی تل‌آویو خواست تا درباره اقامت آخر هفته نخست وزیر رژیم صهیونیستی در خانه یک میلیاردر آمریکایی در قدس تحقیق کنند.

به گزارش پایگاه خبری 598، «جنبش دولت مطلوب در اسرائیل» در بیانیه‌ای اعلام کرد: اقامت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در خانه سایمون فالیک، میلیاردر آمریکایی ممکن است دریافت یک «هدیه ممنوعه» تلقی شود.

طبق گزارش روزنامه تایمز، مشاور حقوقی دفتر نخست وزیر در نامه‌ای که برای گالی باهاراو میارا، دادستان کل فرستاده است، اعلام کرد علاوه بر موضوع اخلاقی اقامت نخست وزیر در خانه یک خارجی در اسرائیل، اقدامات نتانیاهو ممکن است نقض ممنوعیت پذیرش هدایا در مورد کارمندان دولتی باشد.

در این بیانیه آمده است: خدمات اقامتی و سکونت در ویلایی بزرگ به صورت رایگان، ممکن است به منزله هدیه ممنوعه و مغایر با قوانین مربوط به اخذ مزایا باشد. در طول جنگی که در آن ده‌ها هزار نفر از شهروندان آواره شدند، برای نخست‌وزیر اسرائیل مناسب نیست که در خانه شخصی یک مقیم خارجی زندگی کند. دادستان رژیم صهیونیستی اعلام کرد اقامت نتانیاهو در منزل این میلیاردر سوالات جدی را در مورد حفظ سه اقامتگاه نخست وزیر با هزینه عمومی ایجاد می‌کند.

پیشتر رسانه‌های عبری زبان گزارش دادند نتانیاهو آخر هفته را در عمارت مجللی در خیابان کاسپی در قدس گذراند که متعلق به سایمون فالیک، میلیاردر آمریکایی است که گفته می‌شود یک پناهگاه پیشرفته ضد موشکی و هسته‌ای در آنجا قرار دارد.

این اقامت در حالی رخ داده که شامگاه شنبه، ایران در واکنش به حمله اخیر رژیم صهیونیستی به کنسولگری ایران در دمشق با استفاده از ده‌ها پهپاد و موشک بالستیک، حمله‌ گسترده‌ای را به اراضی اشغالی انجام داد.

منبع: ایسنا
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها