کد خبر: ۵۳۶۱۴۸
زمان انتشار: ۱۳:۰۸     ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۳
دوران پرماجرای مالکیت وزارت ورزش‌وجوانان بر استقلال قرار است امروز به پایان برسد و مالک جدید آبی‌ها تا ساعتی دیگر معرفی خواهد شد.

آشنایی با مالک جدید استقلال؛ سرمایه‌داری به پهنه خلیج‌فارسبه گزارش سرویس ورزشی پایگاه تحلیلی خبری 598 به نقل از 360:هواداران استقلال برای معرفی مالک جدید باشگاه خود لحظه‌شماری می‌کنند؛ آن‌هم در حالی‌که طبق برنامه‌ریزی انجام شده از سوی سازمان خصوصی‌سازی، موعد مزایده 85 درصد سهام عمده استقلال و پرسپولیس، امروز (دوشنبه) است و در همین راستا، در حالی قرار است مزایده این 2 باشگاه انجام شود که تقریباً تکلیف مالکیت‌شان مشخص شده و با توجه به اسناد ارائه شده برای تایید اهلیت، باید هلدینگ خلیج‌فارس و شرکت‌های تابعه‌اش را مالک جدید استقلال دانست.

دومین هلدینگ بزرگ پتروشیمی خاورمیانه

هلدینگ پتروشیمی خلیج‌فارس، تنها هلدینگ سرمایه‌دار است که برای خرید سهام استقلال نام‌نویسی کرده و اهلیت آن تایید شده است. جالب آنکه این هلدینگ سرمایه‌دار که بیش از 120 میلیارد دلار، ارزش مالی خود آن و شرکت‌های زیرمجموعه‌اش است، در ماه‌های گذشته در چند نوبت بحث فعالیت‌اش در فوتبال منتفی شد اما سرانجام مدیران این هلدینگ تصمیم به خرید سهام باشگاه استقلال گرفتند و شب گذشته هم انتشار تصویری با مضمون حمایت از باشگاه استقلال نشان داد که همه‌چیز در مسیر واگذاری سهام استقلال به این هلدینگ شتابان در حال انجام است و اگر اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ ندهد، هلدینگ خلیج‌فارس و شرکت‌های زیرمجموعه آن مالک جدید باشگاه استقلال هستند. این هلدینگ که در زمینه تولید فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی و البته مواد شیمیایی و پلیمرها فعالیت می‌کند، 15 شرکت تولیدی و خدماتی زیرمجموعه خود دارد و همین مسئله باعث شده تا آن‌ها بعد از سابک عربستان، به عنوان دومین هلدینگ بزرگ خاورمیانه شناخته شوند!

رکوردار رتبه‌های اول در صنعت پتروشیمی

مالک احتمالی و جدید استقلال در زمینه بیشترین صادرات، رتبه اول را دارد و بالاترین ارزش بازار را در فرآورده‌های پتروشیمی در اختیار دارد. ضمن آنکه رتبه اول بیشترین سودآوری و بالاترین ارزش افزوده هم متعلق به این هلدینگ است. آن‌ها به تازگی افزایش سرمایه داشته‌اند و در حال حاضر، سرمایه این شرکت از محل سود انباشته‌شده به بیش از 75 هزار میلیارد تومان رسیده که عدد جالب‌توجهی محسوب می‌شود. البته که طبق توافقات انجام شده، هلدینگ رأسا قرار است 5 درصد سهام استقلال را در اختیار گیرد و 4 شرکت نام‌آشنای زیرمجموعه هم هر کدام مالک 20 درصد سهام می‌شوند.

تقسیم سهام برای افزایش آورده مالی

شرکت‌های پتروشیمی شهید تندگویان، بوعلی سینا، پارس و بندرامام قرار است هر کدام 20 درصد سهام استقلال را در اختیار گیرند. هلدینگ خلیج‌فارس ایران، 15 شرکت زیرمجموعه دارد که از میان این 15 شرکت، سودآورترین شرکت‌های برای مشارکت در خرید سهام باشگاه استقلال انتخاب شده‌اند و حالا با توجه به محدودیت‌های بورسی و هزینه‌ای، قرار است در زمینه تامین منابع مالی جدید برای باشگاه استقلال، از ظرفیت این 4 شرکت هم استفاده شود اما گفته می‌شود که تصمیم کلان از سوی مدیران عالی‌رتبه هلدینگ خلیج‌فارس ایران گرفته خواهد شد.

خطیر می‌ماند، هیات‌مدیره تغییر می‌کند

مدیران هلدینگ خلیج‌فارس در حالی در آستانه در اختیار گرفتن عمده سهام باشگاه استقلال هستند که برنامه‌شان تا پایان فصل جاری، ثبات مدیریتی است. البته که گفته می‌شود با توجه به روابط علی خطیر با مدیران عالی‌رتبه این هلدینگ و عملکرد مالی مثبت خطیر در ماه‌های اخیر، او احتمالاً در کسوت مدیرعامل ابقا خواهد شد و علی آقامحمدی هم در قامت رئیس هیات‌مدیره استقلال کارش را پیش می‌برد اما سایر اعضای هیات‌مدیره تغییر می‌کنند و این تغییرات قرار است در طول 3 ماه آینده انجام شود تا به روند فعالیت تیم لطمه‌ای وارد نشود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها