کد خبر: ۵۳۸۴۱۳
زمان انتشار: ۱۳:۰۴     ۱۷ تير ۱۴۰۳
کارت‌ شرکت در آزمون‌ داوطلبان نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ همراه راهنمای شرکت در آزمون روی پایگاه اینترنتی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری 598، داوطلبان شرکت در دومین نوبت آزمون سراسری ۱۴۰۳ از امروز (یکشنبه، ۱۷ تیر) تا روز چهارشنبه، (۲۰ تیرماه) فرصت دارند با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان ملی سنجش به نشانی www.sanjesh.org کارت ورود به جلسه آزمون خود را مشاهده و پرینت آن را تهیه کنند.

داوطلبان باید با ورود به کارپوشه خود از طریق درج کدملی | شناسه یکتا و رمز عبور یک نسخه پرینت از راهنما و کارت شرکت در آزمون تهیه کنند. داوطلبانی که متقاضی شرکت در آزمون در ۲ گروه آزمایشی شده‌اند (یک گروه آزمایشی اصلی علوم ریاضی. علوم انسانی و علوم تجربی به همراه یکی از گروه‌های آزمایشی هنر یا زبان‌های خارجی) باید از هر دو کارت ورود به جلسه آزمون خود چاپ تهیه کنند.

داوطلبان باید طبق تاریخ و نشانی تعیین شده روی کارت شرکت در آزمون، به حوزه امتحانی مربوط مراجعه کنند و برای شرکت در جلسه آزمون، حتما کارت چاپ‌شده شرکت در آزمون هم‌چنین اصل کارت ملی یا اصل شناسنامه عکس‌دار همراه داشته باشند.

یادآوری مهم: با توجه به اینکه روش ورود به سامانه جامع آزمون سراسری و کارپوشه داوطلبان از طریق وارد کردن کدملی/ شناسه یکتا و رمز عبور سپس دریافت کد تایید ارسالی توسط سامانه به شماره تلفن همراه اعلام شده در زمان ثبت‌نام است، در زمان ورود به سامانه جامع، شماره تلفن همراه اعلام شده باید زمان ایجاد حساب کاربری در دسترس باشد.

چگونگی رفع نقص احتمالی کارت ورود به جلسه داوطلبان کنکور

داوطلبانی که اطلاعات مندرج در کارت ورود به جلسه آنان دارای نقص یا مغایرت است باید به واحدهای رفع‌نقص کارت اعلام شده در اطلاعیه منتشر شده در پایگاه اینترنتی سازمان ملی سنجش مراجعه و موضوع را تا رفع نقص نهایی دنبال کنند.

مطابق ضوابط، در این آزمون، تغییر گروه آزمایشی و حوزه امتحانی به هیچ‌وجه امکان پذیر نیست بنابراین داوطلبان درصورت تقاضا برای تغییر گروه آزمایشی یا حوزه امتحانی از مراجعه به واحدهای رفع‌نقص کارت، جداً خودداری کنند.

با توجه به دریافت اطلاعات شناسنامه‌ای داوطلبان از سامانه ثبت احوال, امکان ویرایش اطلاعات شناسنامه‌ای وجود ندارد از همین رو، چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در اطلاعات شناسنامه‌ای کارت شرکت در آزمون داوطلب وجود دارد ضروری است موارد مغایرت را از اداره ثبت احوال شهر یا منطقه محل سکونت خود پیگیری کند.

با توجه به اینکه تمام داوطلبان مشمول اعمال سوابق تحصیلی هستند چنانچه نسبت به مندرجات کارت شرکت در آزمون شامل سال اخذ و نوع دییلم. محل تولد، سهمیه، معدل کتبی نهایی دیپلم، محل اخذ مدرک ماقبل دیپلم، محل اخذ مدرک دیپلم، محل اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی، عنوان مدرک پیش‌دانشگاهی، منطقه یا ناحیه اخذ پیش‌دانشگاهی و کد دانش‌آموزی مقطع پیش‌دانشگاهی، وضعیت تحصیلی و اشتغال، مغایرتی مشاهده شد لازم است برای اصلاح مورد یا موارد مذکور حداکثر تا ۲۲ تیر ۱۴۰۳ منحصراً به سامانه جامع آزمون سراسری مندرج در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور مراجعه و نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند.

داوطلبان چنانچه مغایرتی در اطلاعات مندرج در بندهای شامل کد دانش‌آموزی و منطقه اخذ دیپلم، کد دانش‌آموزی و منطقه یا ناحیه اخذ مدرک پیش‌دانشگاهی مشاهده کردند باید حداکثر تا ۶ مرداد ۱۴۰۳ به منطقه آموزش و پرورش محل اخذ مدرک تحصیلی ‏خود مراجعه و از آن طریق، برای اصلاح موارد اقدام کنند.

 

آغاز توزیع کارت شرکت در نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳

چه مغایرت‌هایی باید رفع شود؟

داوطلبانی که نسبت به اطلاعات موارد زیر، معترض هستند لازم است برای بررسی موضوع از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲ و از ساعت ۱۴ تا ۱۸ روز چهارشنبه، ۲۰ تیرماه به نماینده سازمان ملی سنجش مستقر در واحد رفع‌نقص حوزه مربوطه مراجعه کنند:

مغایرت در جنسیت و معلولیت

چنانچه شماره داوطلبی چه به صورت عددی و یا به صورت حروف ناخوانا باشد

چنانچه کارت شرکت در آزمون داوطلب، فاقد عکس بوده و یا عکس روی کارت دارای اشکالاتی از جمله اشتباه عکس, فاقد مهر یا عدم وضوح باشد لازم است شخصا به همراه ۳ قطعه عکس ۳*۴ جدید، اصل کارت ملی و یا شناسنامه عکس‌دار به نماینده این سازمان مستقر در واحد رفع‌نقص حوزه مراجعه کند، در غیر اینصورت مطابق مقررات مربوط به تخلف و تقلب،‌ با داوطلب برخورد خواهد شد.

برای آن‌دسته از داوطلبانی که یکی از بندهای مربوط به معلولیت را در تقاضانامه ثبت‌نام علامت‌گذاری کرده و پس از استعلام از سازمان بهزیستی معلولیت آنان موره تایید قرار گرفته, در مقابل عنوان معلولیت در کارت شرکت در آزمون, نوع معلولیت و شدت، آن درج شده است. چنانچه داوطلبی یکی از بندهای مذکور را علامت‌گذاری کرده اما معلولیتش مورد تایید قرار نگرفته است و بند معلولیت وی حذف شده، لازم است در روز اعلام شده، با همراه داشتن گواهی معلولیت که از سازمان بهزیستی محل سکونت خود دریافت کرده،‌ مراتب را سریعاً به واحد رفع‌نقص اطلاع دهد تا قبل از برگزاری آزمون وضعیت وی مشخص شود.

چنانچه سهمیه درخواستی داوطلب، سهمیه ایثارگران بوده ولی در کارت شرکت در آزمون وی سهمیه مناطق درج شده، لازم است متقاضیان استفاده از سهمیه‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران. رزمندگان ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت جهاد کشاورزی و رزمنده داوطلب بسیجی و همچنین همسر و فرزندان آنان, برای اعلام مغایرت حداکثر تا ۲۲ تیرماه ۱۴۰۳ منحصراً به سامانه جامع آزمون سراسری در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش (قسمت ویرایش اطلاعات کارت) مراجعه و با توجه به توضیحات مندرج در سامانه مذکور، نوع سهمیه خود را اصلاح کنند تا در صورت تایید سهمیه توسط ارگان مربوط، بعد از برگزاری آزمون سهمیه مورد نظر برای وی اعمال شود.

تأکید می‌شود داوطلبانی که در مرحله اول ثبت‌نام متقاضی استفاده از سهمیه بودند ولی سهمیه آنان به هر دلیل از طرف ارگان ذی‌ربط مورد تایید قرار نگرفته, لازم است برای بررسی و روشن شدن وضعیت سهمیه خود (بعد از اقدام به ویرایش) به ارگان‌های مربوطه نیز مراجعه داشته باشند.

آغاز توزیع کارت شرکت در نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳

ضوابط ثبت‌نام داوطلبان گروه‌های آزمایشی اصلی علاقه‌مند به علوم ورزشی

داوطلبان هر یک از گروه‌های آزمایشی اصلی شامل علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی در صورت علاقه‌مندی به رشته علوم ورزشی باید نسبت به انتخاب مورد مربوط و پرداخت هزینه آزمون عملی از امروز، یکشنبه ۱۷ تیرماه تا جمعه، ۲۲ تیرماه ۱۴۰۳ از طریق سامانه جامع آزمون سراسری اقدام کنند.

داوطلبانی مجاز به شرکت در آزمون عملی رشته علوم ورزشی خواهند بود که اولاً نسبت به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی در بازه زمانی اعلام شده و اعلام علاقه‌مندی به این رشته اقدام کرده و همچنین در جلسه آزمون گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی، علوم‌انسانی و علوم‌تجربی در یکی از آزمون‌های سراسری نوبت اول و یا دوم (و یا هر دو نوبت) سال ۱۴۰۳ حاضر باشند.

داوطلبان گروه آزمایشی هنر در صورت علاقه‌مندی به رشته‌های پذیرش با آزمون مندرج در جدول زیر به منظور شرکت در آزمون عملی باید نسبت به انتخاب حداکثر دو مجموعه از رشته‌های تحصیلی جدول زیر (موارد ۲ تا ۱۴) و پرداخت هزینه آزمون عملی از امروز، یکشنبه تا جمعه ۲۲ تیرماه از طریق سامانه جامع آزمون سراسری اقدام کنند.

ردیف رشته‌های با آزمون شرایط خاص و دارای آزمون عملی در آزمون سراسری ۱۴۰۳
۱ علوم ورزشی
۲ نقاشی، ارتباط تصویری، طراحی پارچه، طراحی لباس و گرافیک
۳ طراحی صنعتی
۴ ادبیات نمایشی
۵ مجسمه‌سازی
۶ نوازندگی موسیقی ایرانی: شامل سازهای تار، سه تار، عود. نی، قانون، قیچک، سنتور و کمانچه
۷ نوازندگی موسیقی جهانی: شامل سازهای بادی چوبی، سازهای بادی برنجی، سازهای زهی (ویلن، ویولا، ویلنسل و کنترباس)، پیانو و گیتار
۸ کتاب‌آرایی
۹ آهنگسازی
۱۰ بازیگری
۱۱ طراحی صحنه
۱۲ عکاسی
۱۳ سینما

داوطلبانی مجاز به شرکت در آزمون عملی خواهند بود که اولاً نسبت به پرداخت هزینه برگزاری آزمون عملی در بازه زمانی اعلام شده و اعلام علاقه‌مندی به یک رشته یا رشته‌ها اقدام کرده و ثانیاً در جلسه آزمون گروه آزمایشی هنر در یکی از آزمون‌های سراسری نوبت اول و یا دوم (و یا هر دو نویت) سال ۱۴۰۳ حاضر باشند.

آن‌دسته از داوطلیان علاقه‌مند به انتخاب رشته‌های تحصیلی مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی که پذیرش در آنها به روش با آزمون صورت می‌پذیرد نیز باید ضمن شرکت در آزمون, برای اطلاع از نحوه انتخاب رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی به اطلاعیه اعلام نتیجه اولیه آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ (نیمه دوم مرداد ماه سال ۱۴۰۳) متدرج در درگاه اطلاع‌رسانی این سازمان مراجعه کنند.

 

آغاز توزیع کارت شرکت در نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳

 

آزمون گروه‌های آزمایشی علوم ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح روز پنجشنبه و آزمون گروه های آزمایشی هنر و زبان‌های خارجی بعدازظهر روز پنجشنبه ۲۱ تیر ماه و آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی صبح روز جمعه ۲۲ تیر ماه برگزار می‌شود.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها