کد خبر: ۷۲۸۴۲
زمان انتشار: ۱۶:۴۵     ۲۱ مرداد ۱۳۹۱

هاشمي بهتر از هر کسي مي داند همانهايي که وي را در روزنامه هايشان عاليجناب سرخ پوش لقب دادند و بيشترين تهمت ها را در انتخابات مجلس ششم نثار وي کردند در کجاوه سبزشان نيز براي وي جايي ندارند.

روزنامه رسالت در شماره امروز خود در گزارشی پیرامون تلاش های حامیان هاشمی رفسنجانی برای بازگرداندن وی به نماز جمعه نوشت: 
 
مطالبات مردم از آيت الله هاشمي چيست؟ به آب و آتش زدن براي ورود بيشتر ايشان به مسائل سياسي و يا اينکه مردم انتظار دارند با موضع گيري روشن عليه فتنه گران هاشمي را کنار خود و رهبري معظم انقلاب ببينند. 
 
با نزديک شدن به آخرين جمعه ماه مبارک رمضان برخي تلاش کردند تا زمزمه هايي مبني بر بازگشت آيت الله هاشمي رفسنجاني براي خواندن خطبه هاي نماز جمعه روز قدس را بلند کنند.  
 
وب سايت فارسي شبکه "العربيه" (Alarabiya) که مواضع صريحي عليه جمهوري اسلامي دارد چهارشنبه هفتم تير (June.27) امسال به نقل از منابع داخلي نزديک به رئيس مجمع تشخيص مصلحت ايران نوشت: «بر حسب برخي  شنيده ها و تحليل ها، آيت الله "هاشمي رفسنجاني" پس از مدت ها خودداري از اقامه نماز جمعه تهران، طي هفته هاي آتي با دعوت ستاد نمازجمعه دوباره به جايگاه سابق خود برمي گردد.» 
 
اين در حالي است که حجت الاسلام سيدرضا تقوي رئيس شوراي سياست گذاري ائمه جمعه بلافاصله پس از طرح اين شايعات در پاسخ به سئوالي درباره ادعاي برخي رسانه ها مبني بر بازگشت هاشمي رفسنجاني به نماز جمعه تهران، گفت: بنده از اين موضوع اطلاعي ندارم. اما هاشمي رفسنجاني چهارشنبه گذشته در ديدار با جمعي از خبرنگاران با بيان اينکه برداشت ناصحيحي در ميان برخي از مردم و حتي نخبگان وجود دارد که مجمع مي‌تواند براي حل هر مشکل و معضلي ورود پيدا کند... 
 
به توقعات جامعه از شخص وي براي ورود بيشتر به مسائل سياسي و ارائه راهکار و ديدگاه براي حل مشکلات اشاره کرد و افزود: هر کسي که دلش براي انقلاب، نظام و مردم مي‌تپد، علاقه مند حضور و فعاليت براي گشايش بيشتر فضا و نيز حل معضلات جامعه است. سايت راديو فرانسه (RFI) پنج شنبه 19مرداد(August. 9) با اشاره به اين خبر به نقل از آيت الله هاشمي رفسنجاني نوشت: «جامعه مي‌خواهد من بيشتر در مسائل سياسي وارد شوم.» 
 
دستپاچگي رسانه هاي ضد انقلاب براي حضور مجدد هاشمي در عرصه سياسي کشور و بخصوص بازگشت به نماز جمعه تهران در حالي است که هنوز کسي شعارهاي صريحي را که مردم در جريان 9 دي دادند فراموش نکرده است. سه سال پيش نمازجمعه 26 تير 88 به‌جاي آنکه محور وحدت ملي باشد، به منازعه جمعي از فتنه‌گران با مردم انقلابي تبديل شد. فتنه‌گراني با فراخوان ضد انقلاب به اين نمازجمعه آمده بودند و به خطبه‌هاي خطيب جمعه اميدوار بودند. 
 
در آخرين جمعه ماه رمضان سال 1388 با اعلام رسمي ستاد نمازجمعه درخصوص نمازجمعه تهران که به امامت آيت‌الله هاشمي رفسنجاني اقامه مي‌شد برخي گروهها و جريانات افراطي مترصد آن شدند تا با اظهارات تحريک آميز منافع حزبي و گروهي خود را پيگيري کنند.
 
تيترها و خبرسازي هايي نظير "جمعه تاريخي 26 تير"، "خطبه هاي تاريخي هاشمي"،" بازگشت هاشمي به نماز جمعه پس از 8 هفته غيبت به ضميمه عکسي از وي که اشک هايش را پاک مي کند" و "حضور موسوي و خاتمي در نماز جمعه تهران" و... نمونه اي از اين دست بود. جريان ورشکسته سياسي که روزهاي زوال خود را سپري مي کرد سعي داشت با توسل به هر تکيه گاه و هر کانون تاثيرگذاري در درون نظام، دوران احتضار سياسي خود را به تعويق بيندازد.
 
البته آقاي هاشمي خطيب آن روز جمعه تهران نيز اميد آن‌ها را نااميد نکرد و در روزي که بخش عمده نمازگزاران متدين پس از خطبه‌ها يا نماز خود را فردي خواندند و يا اعاده کردند و در مقابل جمعي از فتنه‌گران به‌طور مختلط و با کفش نماز خواندند، براي حل آنچه که او نام بحران را بر آن گذاشته بود، پيشنهادهايي مانند آزادي زندانيان سياسي و امکان حضور يافتن معترضان در صداوسيما و بيان اعتراض‌هاي خود را مطرح کرد.
 
خطاي اصلي محتواي خطبه‌هاي 26 تيرماه آن بود که خطيب محترم مشکل پديده ‌آمده را "بحران" ناميد و ادعاي "‌تقلب" را که رمز آشوب بود، جدي گرفت. حال آنکه بحران در ضلعي بود که رأي مردم را برنمي‌تافت و بر طبل آشوب مي‌کوبيد. مردم وقتي تداوم شرارت خياباني را در 13 آبان، روز قدس، 16 آذر و روز عاشورا ديدند در روز 9 دي ماه و 22 بهمن 88 با جريان فتنه مرزبندي کردند. 
 
آيت الله هاشمي با سابقه ارزشمندي که دارد هميشه در صف اول مبارزه با منافقان و دشمنان اسلام قرار داشته است. اختلاف نظر هاشمي با دولت منتخب ملت يک امر کاملا طبيعي است همان طور که در 33 سال گذشته بين مسئولان کشور در مسائل گوناگون اختلاف نظر بوده است. اما آيا هزينه اين اختلاف باز کردن مجرا و منفذي براي نفوذ دشمن است؟ 
 
امروز کشور با بحران روبه رو نيست. آنچه بحراني است وضعيت فتنه گران در عرصه سياسي است. آنها نمي دانند به آغوش ملت برگردند يا در آغوش دشمن همچنان بمانند. 
 
هاشمي بهتر از هر کسي مي داند همانهايي که وي را در روزنامه هايشان عاليجناب سرخ پوش لقب دادند و بيشترين تهمت ها را در انتخابات مجلس ششم نثار وي کردند در کجاوه سبزشان نيز براي وي جايي ندارند. 
 
سه سال است سنگر نماز جمعه از وجود هاشمي رفسنجاني خالي است، پر کردن اين سنگر تنها با موضع‌گيري صريح عليه فتنه‌گران آن هم در کنار رهبري معظم انقلاب امکان پذير است. اين توقع زيادي از رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام نيست. مردم لبخندهاي اخير شما را با آقاي احمدي نژاد در جلسات مجمع تحليل مي کنند.
 
آيا زمان آن نرسيده است که حقايق فتنه 88 روشن شود؟ آيا زمان آن نرسيده خط خودتان را از برخی اطرافیانتان که در جريان فتنه سه سال پيش مجرم شناخته شدند جداکنيد و اجازه دهيد به کشور بازگردند، آنها هم مجازات شوند همان طور که برخي از فتنه گراني که آقازاده نبودند مجازات خود را متحمل شدند؟ آيا اين انتظار زيادي است که ايشان قبل از پرداختن به معضلات جامعه مشکلات برخي از اعضاي خانواده خود ونسبت آن ها را با انقلاب حل كند؟ آيا هاشمي رفسنجاني پس از دو سال به اين مطالبه مردم پاسخ مثبت خواهد داد؟
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها