کد خبر: ۹۶۸۷۰
زمان انتشار: ۲۰:۱۰     ۱۲ آذر ۱۳۹۱
سرمربی تیم فوتبال راه آهن گفت: خیلی از حرف‌های ابراهیم تهامی را در مورد بازی ایران و استرالیا قبول ندارم.

به گزارش 598 به نقل از خبرگزاری فارس، علی دایی در نشست خبری پیش از بازی با فجر سپاسی اظهار داشت: این بازی هم مثل تمامی بازی‌های قبل حساس و مهم است و مخصوصا که آخرین بازی نیم فصل اول است و برد این بازی می‌تواند به ما خیلی کمک کند تا با خیال‌ راحت‌تری تمرینات دور برگشت را آغاز کنیم. فجر تیم جوان و خوبی است و با حضور مربی مثل یاوری نتیجه خوبی در تیم گرفته است. ما 25 امتیاز داریم و فجر 24 امتیاز. دو تیم به هم چسبیده‌اند و از لحاظ امتیازی خیلی مهم است. هر تیمی پیروز شود جایگاه خوبی در جدول خواهد داشت. ما بعد از بازی هفته گذشته تمرین زیادی نداشتیم و بیشتر ریکاوری کردیم. دیروز تمرین تاکتیکی کمی داشتیم. مطمئنا بازی خیلی سختی با فجر داریم. تیمی که کادر فنی قوی و بازیکنان جوان و جویای نامی دارد. بازیکن محروم نداریم اما یکی دو بازیکن مصدوم هستند که هنوز وضعیت شان برای بازی مشخص نیست.

وی در مورد جدایی کعبی از راه آهن گفت: هنوز به جمع بندی نهایی نرسیده‌ایم. البته دوست داریم تیم را تقویت کنیم زیرا در شرایط حساسی هستیم. برخی بازیکنان ما قرارداد دو ساله داشته‌اند و فهرست تیم ما پر است و برای اینکه تیم را تقویت کنیم مجبوریم با چند نفر قطع همکاری کنیم تا بتوانیم بازیکنان جدیدی بگیریم.

سرمربی راه آهن در مورد اینکه ضعف تیمش را در کجا می‌بیند، گفت: در تمام خطوط ضعف داریم. البته بیشتر دوست داریم در خط حمله بازیکن بگیریم. در خط دفاعی نسبت به سال گذشته وضعیت‌مان بهتر است. اما از نظر گلزنی بازی‌ها را نزدیک به هم برده‌ایم و مثلا پیروزی دو بر یک داشته‌ایم به خاطر همین می‌خواهیم خط حمله را تقویت کنیم.

وی در مورد اینکه قائم مقام باشگاه راه آهن گفته بود امروز با دایی در مورد فهرست مازاد جلسه داریم،گفت: این جلسه را برای بعد از بازی با فجر گذاشتیم و از آقای امانی خواهش کردیم جلسه را بعد از بازی با فجر بگذارد تا انشاالله بازی را ببریم و جلسه خوبی و مفیدی داشته باشیم.

سرمربی سابق تیم ملی ایران در مورد اینکه فدراسیون فوتبال ایران به عنوان فدراسیون برتر انتخاب شده است، گفت: ما بر اساس آیتم‌های AFC فدراسیون برتر شدیم و نتیجه‌گیری تیم ملی ملاک این انتخاب نیست.AFC بر اساس گزارش‌های فدراسیون‌ها عمل می‌کند و به این کاری ندارد که این گزارش‌ها درست است یا نه. آنها به نتایج تیم ملی هم نگاه نمی‌کنند. ملاک‌های خود را دارند و من در موقعیتی نیستم که بخواهم در مورد آنها توضیح بدهم. ما بر اساس آن معیارها فدراسیون برتر شده‌ایم و انشاالله که همین طور باشد و ما باید بهتر کار کنیم و به فدراسیون هم تبریک می‌گویم اما نباید خودمان را گول بزنیم در خیلی مسائل مشکل داریم که باید آنها را حل کنیم. در زیرساخت‌ها مشکل داریم. در تیم‌های پایه از باشگاهی تا رده ملی مشکل داریم باید روی این مسائل کار کنیم.

وی ادامه داد: باشگاه راه آهن تا آنجا که توانسته در زمینه تیم‌های پایه خوب قدم برداشته است اما بزرگترین مشکل ما در فوتبال کشور این است که به تیم‌های پایه توجهی نداریم. تیم‌های بزرگ و پولدار ما از دسترنج دیگران استفاده می‌کنند و در هیچ فصلی 4-5 بازیکن از رده پایین را به رده بزرگسالان راه نمی‌دهند. باید در این زمینه بهتر شویم. با فدراسیون هم تصمیم‌های درست بگیرد. در انتخاب مربیان تیم‌های پایه دقت کنیم. برای داورانی که در رده پایه استفاده می‌کنیم دقت داشته باشیم. بازیکنان در رده پایه یاد می‌گیرند در رده‌های بالاتر نمی‌توان مسائل تاکتیکی و تکنیکی را به بازیکنان یا داد. تیم‌های باشگاهی بزرگ دنیا مثل بارسا، رئال مادرید، آژاکس و منچستر همیشه به تیم‌های پایه خود بها می‌دهند و بازیکنانی را از رده پایه به بزرگسال می‌آ‌ورند. بارسا که بهترین باشگاه دنیا است به بهترین نحو این کار را انجام می‌دهد و در هزینه‌های خود صرفه جویی می‌کند. ما هم باید در رده پایه برنامه‌ریزی کنیم و به 4-5 سال زمان نیاز داریم تا نتیجه‌اش را 3-4 سال بعد ببینیم.

 بازیکن تیم ملی ایران در جام جهانی 98 در مورد اظهارات ابراهیم تهامی و بازگویی مسائل درون خانواده از سوی او گفت: در هر خانواده‌ای ممکن است چنین اتفاقاتی رخ بدهد اما ما نباید منافع جمعی را فدای منافع فردی کنیم. آن زمان چنین جوی در تیم ملی حاکم بود. شاید با برخی بازیکنان اختلاف عقیده داشتیم. اختلاف همیشه است اما منافع تیمی را ترجیح می‌دادیم. شب قبل از بازی ایران و استرالیا من گفتم که بازیکنان آرام‌تر بخندند زیرا یادم می‌آید همسر کریم باقری و همسر ویرا همراه ما بودند اما این حرف من به خداداد بر خورد و جوابم را داد. همان شب هم همه چی تمام شد و ما در میدان با دل وجان بازی کردیم. نمی‌دانم بیان چنین مسائلی بعد از این همه سال چه فایده‌ای دارد و چرا این مسائل بعد از این همه سال مطرح می‌شود. برای این مسائل متاسفم اینکه بخواهیم خودمان را توجیه کنیم چرا کسی دیگر را خراب کنیم این مسئله درست نیست. هزاران اتفاق بعد از این همه سال رخ داده مگر می‌شود بدون اتفاق بود. این مسائل ذات فوتبال و جوانی است. اما بیان این مسائل دردی دوا نمی‌کند. شما هم متاسفانه یا خوشبختانه دنبال این مسائل هستید و تیتر همه روزنامه‌ها به حرف‌های تهامی و مصاحبه‌های X و Y اختصاص دارد.

وی ادامه داد: من با خداداد حرفم شده است خب کجای این مسئله غیر طبیعی است؟ آیا شما در خانواده‌تان با برادر، خواهر و پدر و مادرتان حرف‌تان نمی شود؟ در اردو بودن و در خانواده بودن گاهی اوقات چنین چیزهایی را رقم می‌زند.

دایی تاکید کرد: مهم آن است که هدفت را درست انتخاب کنی و برای رسیدن به آن تلاش کنی. هدف ما این بود که مردم این کشور را خوشحال کنیم. این چیزها مهم بود و آن تیم ملی چنین کاری را کرد و خیلی چیزها را ثابت کرد آنهم بدون پاداش‌های آنچنانی. اکنون می‌دانیم الان پاداش‌های میلیونی می‌دهند اما آن تیم ملی بدون هیچ توقع و چشمداشتی کار می‌کرد و شاید پول توجیبی هم داده نمی‌شد اما پیراهن تیم ملی را با هیچ چیز دیگر عوض نمی‌کردیم باید به این مسائل پرداخته شود نه مسائل کوچک.

سرمربی راه آهن افزود: بزرگتر از لیونل مسی در دنیا داریم؟ او اکنون با ویا مشکل دارد اما مسی و و یا در میدان از خود گذشتگی می‌کنند. باید از گذشته درس‌های بزرگی گرفت اینکه با هم بودن خیلی مشکلات را حل می‌کند. در بعد اجتماعی هم با هم بودن مشکلات را حل می‌کند و با هم بودن می‌توانیم به موفقیت برسیم. برخی حرف‌های تهامی را قبول ندارم. اینکه از تهران زنگ زده بودند که من در تیم ملی فیکس نباشم. باور می‌کنید من خیلی چیزها که تهامی می‌گوید یادم نمی‌آید زیرا چیزهای کوچک و بی‌اهمیتی هستند اگر بخواهیم به چیزهای کوچک اهمیت بدهیم در زندگی به جایی نمی‌رسیم. آدم‌های بزرگ فکرهای بزرگ دارند اینکه 20 سال قبل در حق من کسی بدی کرده باشد و من او را نبخشم و کینه در دلم بماند به هیچ جا نمی‌رسم. باید به تیم‌های بزرگ فکر کنیم و از گذشته درس بگیریم و در آینده از آنها استفاده کنیم تا به موفقیت برسیم.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها