کد خبر: ۱۵۹۱۱۷
زمان انتشار: ۰۸:۵۲     ۳۰ مرداد ۱۳۹۲
دو برادر که با همدستی دختر جوانی در پوشش مسافربر ، طعمه های خود را سرکیسه می کردند با تیزهوشی کارگاه خطوط "بی آر تی" شناسایی و دستگیر شدند.
باشگاه خبرنگاران؛ 11 مرداد امسال فردي با مراجعه به کلانتري 144 جواديه تهرانپارس به مأموران اعلام کرد که از سوی سرنشين يک دستگاه خودرو پرايد سفيد رنگ که يک نفر از آنها زن جواني بوده ، به شيوه سرقت در پوشش مسافرکش مورد زورگيري و سرقت وجوه نقد قرار گرفته است .

با تشکيل پرونده مقدماتي با موضوع "سرقت به عنف" و به دستور شعبه سوم دادياري دادسراي ناحيه 27 تهران ، پرونده برای رسيدگي تخصصي در اختيار اداره پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت .مالباخته پس از حضور در اداره پنجم آگاهي ، در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : ساعت 8 و 30 دقیقه 10 مرداد در سه راه تهرانپارس و به مقصد خيابان جشنواره سوار يک دستگاه خودرو پرايد سفيد رنگ شدم . داخل ماشين علاوه بر راننده ، يک خانم در صندلي جلو و يک آقا در صندلي عقب حضور داشتند . پس از طي مسافتي کوتاه ، راننده پرايد به بهانه پنچر شدن لاستيک خودرو به يکي از کوچه هاي فرعي تغيير مسير داد که با اعتراض من روبرو شد اما ناگهان دو سرنشين خودرو با تهديد چاقو مرا از ناحيه ساعد دست چپ مورد ضرب و جرح قرار دادند و پس از سرقت گوشي تلفن همراه و 200 هزار تومان وجه نقد ، مرا از ماشين پياده و متواري شدند .

با آغاز تحقيقات و همزمان با چهره نگاري تصاوير سارقين ، کارآگاهان با راهنمایی شاکي به محل وقوع جرم رفته و در تحقيقات ميداني از محل رهايي مالباخته متوجه شدند که اين محل در نزديکي استقرار کارکنان ايستگاه BRT است . يکي از کارکنان شرکت واحد پس از اطلاع از موضوع به کارآگاهان عنوان داشت : روز حادثه شاهد پراتاب شدن مالباخته از خودروي پرايد سفيدي بودم و به همين علت اقدام به ثبت شماره پلاک خودرو کردم .

با شناسايي هويت مالک خودرو پرايد به نام "محمد . ق" 25 ساله ، تصوير مالک خودرو به رويت مالباخته رسيد که بلافاصله از سوی مالباخته مورد شناسايي قرار گرفت .

با شناسايي هويت يکي از اعضاي گروه سارقان ، کارآگاهان در ادامه تحقيقات خود و با مراجعه به محل سکونت "محمد . ق" در 15 متري اول افسريه و در تحقيقات پليسي پی بردند که وی از اين محل به مکان ديگري نقل مکان کرده که در ادامه مخفيگاهش در منطقه اي ديگر در افسريه شناسايي شد .

با شناسايي مخفيگاه و هويت يکي از سارقان ، کارآگاهان اداره پنجم ساعت دو بامداد 23 پس از اطمينان از حضور متهم در مخفيگاهش ، اقدام به دستگيري محمد کردند . بلافاصله تحقيقات برای شناسايي دو عضو ديگر گروه آغاز و محمد در همان مراحل اوليه تحقيقات ، به زورگيري و ارتکاب سرقت هاي مشابه و معرفي دو همدست خود اعتراف کرد .

در بررسي اعترافات به دست آمده از محمد ، کارآگاهان متوجه شدند که وي با همدستي برادرش به نام علي 29 ساله و زن جواني به نام زهره 24 ساله اقدام به زورگيري در مناطق شرق تهران کرده که با شناسايي مخفيگاه دو عضو ديگر گروه ، "علي" و "زهره" نيز همان شب دستگير و هر سه متهم برای انجام تحقيقات در خصوص جرايم ارتکابي به اداره پنجم منتقل شدند .

سرهنگ کارآگاه علي غياثوند ، معاون مبارزه با سرقت هاي خاص پليس آگاهي تهران بزرگ با اعلام اين خبر گفت : با شناسايي متهمان از سوي مالباخته و اعتراف صريح متهمان به سرقت هاي مشابه در مناطق مختلف به ويژه در شرق تهران ، قرار قانوني از سوي مقام قضايي صادر و متهمان برای انجام تحقيقات تکميلي و شناسايي ساير جرايم در اختيار اداره پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفته اند . به همین خاطر از تمام مالباختگاني که از سوی سرنشينان يک دستگاه خودرو پرايد سفيد رنگ داراي دو سرنشين مرد و يک سرنشين زن مورد زورگيري و سرقت اموال قرار گرفته اند دعوت مي شود تا برای شناسايي متهمان و طرح و پيگيري شکايات خود به اداره پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ واقع در خيابان وحدت اسلامي مراجعه کنند .

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها