کد خبر: ۲۲۱۸۶
زمان انتشار: ۱۲:۵۶     ۱۳ مهر ۱۳۹۰

به گزارش سرویس حوزه و مراجع پایگاه 598،مدیر تحصیلات تکمیلی حوزه‌های علمیه خواهران گفت: مهلت ثبت‌نام در امتحانات مدارج علمی نظام قدیم حوزه‌های علمیه خواهران تا پایان مهر ماه تمدید شد.

خبرگزاری فارس: ثبت‌نام در نظام قدیم حوزه‌های خواهران تمدید شد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران، فریده داودی با اشاره به تماس‌های متقاضیان به منظور شرکت در امتحانات مدارج علمی نظام قدیم حوزه‌های علمیه خواهران اظهار کرد: مهلت ثبت‌نام در این امتحانات تا پایان مهر ماه تمدید شده است.
وی افزود: افرادی که در این امتحانات شرکت می‌کنند، در حال حاضر در مدارس علمیه زیر پوشش مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران مشغول به تحصیل نیستند.
مدیر تحصیلات تکمیلی حوزه‌های علمیه خواهران با اشاره به اینکه از سال 76 نظام آموزشی جدیدی در حوزه‌های علمیه خواهران به اجرا درآمده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه تعدادی از خواهران طلبه، تحصیلات خود را براساس نظام  قدیم حوزه‌های علمیه گذرانده‌ و فاقد مدرک تحصیلی بوده‌اند، معاونت آموزش حوزه‌های علمیه خواهران در راستای ساماندهی به وضعیت تحصیلی این دسته از طلاب،‌ براساس ماده 24 مصوبه 313 شورای محترم عالی حوزه‌های علمیه، اقدام به ثبت‌نام و برگزاری امتحانات جامع براساس ضوابط خاص، می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: این دسته از طلاب به دلیل بازماندن از شرکت در امتحانات و یا عدم کسب نمره قبولی در امتحانات مرحله قبل، نتوانسته‌اند دروس مربوط به سطوح یک تا سه در نظام قدیم معادل کاردانی تا کارشناسی ارشد را بگذرانند.
داودی با بیان اینکه این امتحانات در سطوح یک تا سه برگزار می‌شود، عنوان کرد: هر طلبه حداکثر سه نوبت اجازه شرکت در امتحانات را دارد و به طلابی که موفق به کسب نمره قبولی در تمام مواد آزمون و معدل کل 14 شوند، مدرک علمی سطح مربوطه اعطا می‌شود.
وی اضافه کرد: داوطلبان شرکت در این امتحانات، لازم است مدارک خود را حداکثر تا پایان مهر ماه به مدیریت تحصیلات تکمیلی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران ارسال کنند تا این مدیریت پس از بررسی مدارک، اسامی واجدین شرایط شرکت در امتحانات را از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران اعلام کند.
مدیر تحصیلات تکمیلی حوزه‌های علمیه خواهران گفت: داوطلبان برای اطلاع از آیین‌نامه اجرایی، ضوابط مربوط، مواد امتحانی، دریافت فرم ثبت‌نام و سایر موارد، لازم است به پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران به نشانی ‌www.whc.ir مراجعه کنند.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها