کد خبر: ۳۱۶۳۵۹
زمان انتشار: ۱۲:۵۴     ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی از جلسه سه جانبه لاریجانی، ربیعی و استیضاح کنندگان خبر داد و گفت: لاریجانی قول داد در صورتی که استیضاح کنندگان به جمع بندی نرسند، استیضاح وزیر رفاه سه شنبه اعلام وصول می شود.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از مهر، محمد رضا پورابراهیمی از نشست سه جانبه استیضاح کنندگان وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با رئیس مجلس و ربیعی در عصر دیروز خبر داد و گفت: چند نفر از نمایندگان از طرف استیضاح کنندگان در این جلسه حضور یافتند و دغدغه های نمایندگان مورد بررسی قرار گرفت.

نماینده مردم کرمان ادامه داد: وزیر در پاسخ به چالش هایی که نمایندگان مطرح کردند اعلام کرد: بخشی از این چالش ها قابل حل است، بخشی نیز اصلاح خواهد شد. مواردی هم از قبل اعلام شده بود اما تا امروز وزارت کار اقدامی جهت رفع آن انجام نداده بود.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: جمع بندی جلسه این شد که نمایندگان فردا جلسه دیگری با سایر استیضاح کنندگان داشته باشند و جمع بندی جلسه را روز سه شنبه به رئیس مجلس اعلام کنند.

وی با بیان اینکه شخصا از صحبت های وزیر قانع نشده است، افزود: در صورتی که استیضاح کنندگان به این نتیجه برسند که استیضاح باید انجام شود، آقای لاریجانی قول دادند که استیضاح را روز سه شنبه اعلام وصول کنند.

پورابراهیمی عدم استیفای حقوق بازنشستگان صنعت فولاد را یکی از محورهای مهم استیضاح خواند و گفت: وزیر رفاه تعهدات خود را نسبت به صندوق بازنشستگی فولاد انجام نمی دهد.  حتی در مواردی وزارت رفاه مصوبات هیات وزیران در خصوص پرداخت حقوق بازنشستگان صنعت فولاد را لغو کرده است. ما نگران ۸۸ هزار بازنشسته صنعت فولاد هستیم.

وی تاکید کرد: مدیرانی که امروز در صنعت فولاد کشور هستند توان مدیریت این صنعت را علی رغم همه ظرفیت های اقتصادی ندارند. ضعف های شدیدی در وزارت رفاه در حمایت از کارگران وجود دارد.

وی اظهار داشت: تفاوت حقوق بسیار زیاد میان کارگرانی که در سخت ترین شرایط کار می کنند با مدیرانی که در حوزه ستادی وزارت رفاه کار می کنند موجب نارضایتی شدید کارگران شده است.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: وزارت رفاه، وزارتخانه اقتصادی است و آقای ربیعی توان اداره وزارتخانه اقتصادی را ندارد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها