کد خبر: ۳۱۹۶۲۳
زمان انتشار: ۰۹:۰۴     ۱۹ خرداد ۱۳۹۴
رژیم صهیونیستی به منظور مطالعه آثار حمله احتمالی به شهرک‌نشین‌ها اقدام به آزمایش بیش از ۲۰ سلاح انفجاری موسوم به «بمب کثیف» کرده است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، رژیم صهیونیستی به منظور اندازه‌گیری اثرات حمله فرضی به روی شهرک‌نشین‌ها و محیط، دهها بمب رادیولوژیک، موسوم به «بمب کثیف» آزمایش کرده است.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص روز دوشنبه در گزارشی اختصاصی نوشت این رژیم به عنوان بخشی از پروژه‌ای موسوم به «میدان سبز» که از سال ۲۰۱۰ در رآکتور هسته‌ای «دیمونا» آغاز شده اقدام به منفجر کردن دست‌کم ۲۰ بمب کرده است.

بیشتر این انفجارهای آزمایشی در صحرای «دیمونا» انجام شده و یکی از آنها در یک مکان در بسته مورد آزمایش قرار گرفته است.

«بمب کثیف» یا «بمب انتشار رادیولوژیک» نوعی سلاح انفجاری است که در آن از یک انفجار غیرهسته‌ای برای پراکندن مواد پرتوزا و آلوده کردن محیط استفاده می‌شود. برای تهیه این بمب از سلاح‌های متعارف و مواد پرتوزا استفاده شده و از آن اغلب برای جلوگیری از ورود به مناطق تحت حفاظت استفاده می‌شود.

هاآرتص به هشدار «موشه یعلون»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۱۳ اشاره کرد که مدعی شده بود ایران قادر به تولید بمبی مرکب از سلاح‌های متعارف و مواد پرتوزا است.

این رسانه صهیونیستی نوشت نتایج تحقیقات انجام‌شده حاکی از آن هستند که بالاترین سطح تشعشات در نقاط صفر انفجار مشاهده می‌شوند و مقدار کمی از آنها هم توسط ذره‌های موجود در باد به مناطق اطراف پراکنده می‌شوند. منابعی در سایت هسته‌ای دیمونا گفته‌اند این انفجارها فراتر از آثار روان‌شناختی اثرات مضر دیگری ندارند.

رژیم صهیونیستی پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) که به امضای ۱۹۱ کشور در آمده را امضا نکرده است. این در حالی است که این رژیم تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در منطقه خاورمیانه قلمداد می‌شود. 
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها