کد خبر: ۳۷۶۲۱۱
زمان انتشار: ۱۸:۴۷     ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۵
مجری شبکه ماهواره ای اذعان می کند:به نظرتان می‌شود در خوشبینی دولت آقای روحانی در مورد برجام سهیم شد؟
به گزارش پایگاه 598 به نقل از خبرگزاری بسیج، از آنجا که غربی ها و رسانه های فارسی زبان منتسب به ایشان به خوبی می دانند که مسئله برجام چه ضربه ای به ساختار سیاسی و علمی کشور وارد می کند، یکی از وظایف خود را حمایت بی چون و چرا از حواشی و اصل آن می دانند.

در متن زیر به مطلب جالبی از شبکه ماهواره ای رادیو فردا برمی خوریم که نشان از دسته بندی دستاوردهای غیرقابل دیدن برجام برای مردم توسط رسانه منتسب به سازمان سیا دارد و به نوعی توهم فروشی می کند.

مجری شبکه ماهواره ای رادیو فردا در برنامه صبحانه با خبر اذعان می کند:به نظرتان می‌شود در خوشبینی دولت آقای روحانی در مورد برجام سهیم شد؟

کارشناس این شبکه در پاسخ می گوید: پیش از برجام اقتصاد ایران زیر فشار شدیدترین تحریم‌هایی است که بعد از جنگ جهانی دوم رسیده بود به لبه پرتگاه، با امضای این توافقنامه زمینه‌های حقوقی و سیاسی لازم برای برداشته شدن تدریجی زنجیرهای تحریم از دست و پای اقتصاد ایران فراهم شد. فضای بین‌المللی کشور تغییر کرد. شمار بسیار زیادی از هیات‌های سیاسی، اقتصادی و خارجی راهی تهران شدند. بانک‌های ایرانی یک بار دیگر از راه بازگشت به نظام پیام‌رسانی مالی موسوم به سوئیفت به سیستم بین‌المللی بانک‌ها مرتب شدند. برخی از دارایی‌های ارزی بلوکه شده ایران در خارج به ایران و داخل برگشت و این فهرست را می‌شود ادامه داد و تنها کافی است که به تحول در صادرات نفتی ایران اشاره بکنیم که زیر فشار تحریم به نصف کاهش پیدا کرده و اگر تحریم ادامه پیدا می‌کرد این صادرات به احتمال قوی به صفر هم می‌رسید. در حالی که با امضای برجام ایران هم از نظر تولید و هم از لحاظ صادرات برمی‌گردد به دوران پیش از تحریم.


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها