کد خبر: ۳۷۶۲۹۱
زمان انتشار: ۱۲:۰۰     ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۵
معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان با مادر، همسر و فرزندان شهید مصطفی بدرالدین دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه ایران به همراه محمد فتحعلی سفیر ایران در بیروت با حضور در منزل شهید مصطفی بدرالدین با مادر، همسر و فرزندان این شهید و همچنین همسر شهید عماد مغنیه (خواهر شهید بدرالدین) دیدار و گفت‌وگو کرد. 

معاون وزیر خارجه کشورمان در این باره تاکید کرد: تروریسم تکفیری و رژیم صهیونیستی دو روی یک سکه هستند و جمهوری اسلامی ایران با اعتقاد راسخ مسیر مبارزه با تروریسم و تقویت وحدت جهان اسلام را دنبال می‌کند. 

وی شهدای مقاومت را افتخار جهان اسلام خواند و تحرکات تروریسم تکفیری و حامیان انان را به ضرر امنیت جمعی منطقه‌ای و در جهت خدمت به اهداف رژیم صهیونیستی که ایجاد تفرقه در جهان اسلام را دنبال می‌کند، خواند. 

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان روز شنبه (25 اردیبهشت ماه) نیز با حضور بر سر مزار شهید بدرالدین در منطقه ضاحیه بیروت به مقام این شهید مجاهد ادای احترام کرد.

امیرعبداللهیان همچنین در بیروت با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار و شهادت حاج مصطفی بدرالدین را به وی تبریک و تسلیت گفت.

دبیرکل حزب ‌لله لبنان نیز در این دیدار با تکریم مقام شهدای مقاومت و مبارزه با تروریسم افزود: اگر ایثارگری و جانفشانی شهدای مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی و مبارزه با تروریسم نبود و اگر شهدای مدافع حرم نبودند اکنون هیچ امنیتی در منطقه وجود نداشت.

سیدحسن نصرالله با انتقاد از رفتار کسانی که در مسیر ایجاد تفرقه و شکاف بین مسلمانان عمل می‌کنند بر حفظ هوشیاری جهان اسلام در مقابل تحرکات مذبوحانه رژیم صهیونیستی تاکید کرد. 

وی اقدامات تروریست‌های تکفیری در سوریه و عراق و تلاش برای تعمیم ناامنی‌ها به دیگر کشورهای اسلامی منطقه را مرتبط با سیاست‌های جاه‌طلبانه رژیم نامشروع صهیونیستی و حامیان آن و استفاده ابزاری از تروریسم دانست. 

سید حسن نصرالله سیاست جمهوری اسلامی ایران در مسیر مبارزه با تروریسم و کمک به حل سیاسی بحران‌های منطقه‌ای را ستود و گفت: طرف‌هایی که در منطقه با تمرکز بر روش‌های نظامی و امنیتی و استفاده ابزاری از تروریسم اهدافشان را پیگیری می‌کنند، مسبب بی‌ثباتی و رشد تروریسم هستند.

سردار سرلشکر «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز روز یکشنبه در منزل فرمانده ارشد شهید حزب‌الله حاضر شد و شهادت «مصطفی بدرالدین» را به خانواده‌اش تبریک و تسلیت گفت.

به گزارش فارس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان روز (جمعه) در پیامی خطاب به سید حسن‌نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان شهادت مجاهد بزرگ مصطفی بدرالدین را تسلیت گفت.

شهید مصطفی بدرالدین، فرمانده شاخه نظامی حزب‌الله لبنان بامداد روز جمعه، در انفجاری در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی دمشق، همراه با پنج تن از یارانش به شهادت رسید.

حزب‌الله لبنان در بیاینه‌ای عامل شهادت «مصطفی بدرالدین» فرمانده شاخه نظامی خود را توپخانه تروریست‌های تکفیری اعلام کرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها