کد خبر: ۴۰۱۵۷۲
زمان انتشار: ۰۹:۲۸     ۲۶ آبان ۱۳۹۵
یکی از گزینه‌های تصدی وزارت خارجه دولت جدید آمریکا، در زمانی که گروهک تروریستی منافقین در فهرست سازمان‌های تروریستی واشنگتن قرار داشته از این گروه پول دریافت کرده است.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، شواهد جدید نشان می‌دهند «رودی جولیانی»، شهردار اسبق نیویورک که گزینه‌ احتمالی تصدی پست وزارت خارجه یا دادگستری در دولت بعدی آمریکا است با حمایت از گروهک تروریستی منافقین احتمالاً قوانین آمریکا را نقض کرده است.

حمایت‌های «جولیانی» از منافقین در زمانی صورت گرفته‌اند که این گروه هنوز در فهرست سازمان‌های تروریستی وزارت خارجه آمریکا قرار داشته و به همین سبب ناقض قوانین آمریکا محسوب می‌شوند.

روزنامه واشنگتن‌پست «جولیانی» را یکی از ارشدترین مقام‌های آمریکایی که همواره از «مجاهدین خلق» حمایت می‌کند، توصیف کرده است. سازمان منافقین نیز از منظر این رسانه، سازمانی مبتنی بر «کیش شخصیت» دانسته شده است.

به نوشته این روزنامه، سال 2012 وزارت خزانه‌داری آمریکا به تحقیق درباره قانونی بودن یا نبودن هزینه‌هایی پرداخت که سازمان منافقین به فهرست طویلی از سیاستمداران آمریکایی از جمله «جولیانی» برای سخنرانی در مراسم‌هایش پرداخت می‌کرد. به سبب آنکه منافقین در آن زمان هنوز در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار داشت دریافت پول از آن خلاف قوانین آمریکا محسوب می‌شد.

جولیانی بین سال‌های 2011 و 2012 چندین سخنرانی در حمایت از خروج منافقین از فهرست سازمان‌های تروریستی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا انجام داد. وی همچنین مارس 2013 در پاریس در یک سخنرانی در کنار سرکرده این گروهک تروریستی، مریم رجوی، قرار داشت.

در همان ماه، تحقیقات خزانه‌داری آمریکا درباره پول‌های پرداختی به سیاستمداران این کشور علنی شد. این تحقیقات نشان می‌داد «اد رندل»، فرماندار وقت پنسیلوانیا به خاطر انجام فعالیت‌هایش در حمایت از منافقین به دادگاه احضار شده است. واشنگتن‌پست نوشته «رندل» به خاطر حضور در یکی از تظاهرات‌های این گروه مبلغ 20 هزار دلار پول دریافت کرده است.

اینکه جولیانی برای سخنرانی‌هایش در طرفداری از منافقین چه مقدر پول دریافت کرده مشخص نیست اما تردیدی در این وجود ندارد که او چندین بار در سال‌های 2011 و 2012 چندین سخنرانی در حمایت از این تروریست‌ها انجام داده است.

اما جولیانی تنها وزیر بالقوه‌ دولت بعدی آمریکا نیست که طرفداری از تروریست‌های منافقین را در کارنامه دارد. «جان بولتون»، سفیر اسبق آمریکا در سازمان ملل و «جیمز وولسی»، رئیس اسبق سازمان سیا نیز فعالیت‌هایی در طرفداری از این گروه انجام داده‌‌اند، اگرچه میزان تعاملات آنها با منافقین کمتر از جولیانی بوده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها