کد خبر: ۴۲۵۷۳۷
زمان انتشار: ۰۹:۲۸     ۱۹ تير ۱۳۹۶
در سومین نمایشگاه بهشت بقیع یا «جنت البقیع» ۴۰ تصویر و تعدادی از اسناد حرم ائمۀ بقیع (ع) رونمایی شد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از باشگاه خبرنگاران پویا، نمایشگاه عکس «بهشت بقیع» با حضور «احمد ابراهیمی» محقق و پژوهشگر تاریخ اسلام  و کارگردان مستند «بهشت ماندنی است»، «سید احسان باقری»، رئیس خانه عکاسان حوزه هنری و «کمال الدین شاهرخ» عکاس جنگ، عضو انجمن عکاسان دفاع مقدس و استاد دانشگاه در گالری خانه عکاسان حوزه هنری برگزار شد.

احمد ابراهیمی، محقق و پژوهشگر تاریخ اسلام و کارگردان مستند «بهشت ماندنی است» در این برنامه طی سخنانی با بیان این مطلب که این نمایشگاه، سومین نمایشگاه بهشت بقیع یا «جنة البقیع» محسوب می‌شود، گفت: در این نمایشگاه 40 تصویر و تعدادی از اسناد حرم ائمۀ بقیع (ع) رونمایی شده است.

وی افزود: این اسناد حاصل 10 سال کار تحقیقی و پژوهشی است. بخشی از تصاویری که در این نمایشگاه در معرض نمایش قرار گرفته است، تصاویری است که توسط عکاسان با سابقۀ کشورمان کمال‌الدین شاهرخ و منوچهر یگانه‌دوست تهیه شده است. تصاویری که آقای یگانه‌دوست تهیه کرده، برای دهۀ چهل است و تصاویری که آقای شاهرخ تهیه کرده، برای دهۀ 80 و 90 است.

این محقق و پژوهشگر تاریخ اسلام با بیان اینکه در این نمایشگاه هشت سند تاریخی نیز قرار گرفته است، اظهار کرد: این هشت سند از میان سه هزار سند جمع ‏آوری شده ، انتخاب شده است. یکی از مهم‌ترین اسنادی که در این نمایشگاه وجود دارد، سند فتوای تخریب بقیع است که توسط مفتی‌های عربستان سعودی صادر شده بود.

ابراهیمی گفت: در این زمینه تاکنون دو مستند تولید شده است که عبارت‌اند از: «بهشت ماندنی است» و «پنجره‌های بهشتی». تهیه کنندگی این دو مستند را مهرداد طاهری بر عهده داشته است.

وی یادآور شد: این نمایشگاه قرار بود در سالروز هشتم شوّال برپا شود، اما به دلیل همزمانی این روز با برپایی دو نمایشگاه دیگر در حوزۀ هنری، برپایی این نمایشگاه با یک هفته تأخیر برگزار شد.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها