کد خبر: ۴۴۸۱۹۴
زمان انتشار: ۱۳:۵۴     ۰۴ آبان ۱۳۹۷
سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه تحریم‌های آمریکا علیه ایران را غیرقانونی توصیف کرد و گفت که مسکو با وجود این تحریم‌ها به تجارت با ایران ادامه می‌دهد.
به گزارش پایگاه 598، سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه تحریم‌های آمریکا علیه ایران را غیرقانونی توصیف کرد و گفت که مسکو با وجود این تحریم‌ها به تجارت با ایران ادامه می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه در یک نشست خبری از تلاش مسکو برای به حداقل رساندن تاثیر تحریم‌های آمریکا بر روابط روسیه با ایران خبر داد.

زاخارووا تصریح کرد: تحریم‌هایی که واشنگتن علیه ایران اعمال می‌کند غیرقانونی است و ما در حال برداشتن گام‌هایی هستیم تا اطمینان یابیم که این تحریم‌ها کمترین تاثیر منفی را بر همکاری اقتصادی و تجاری میان ایران و روسیه خواهد داشت.

وی همچنین گفت: من بار دیگر موضع روسیه را مورد تاکید قرار می‌دهم که تحریم‌های یک‌جانبه آمریکا غیرقانونی است.

سخنگوی وزارت امورخارجه روسیه در ادامه اظهارات خود ساخت واحد‌های دوم و سوم نیروگاه بوشهر را از نمونه‌های همکاری اقتصادی تهران و مسکو به‌ویژه در حوزه انرژی برشمرد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در ماه مه با خروج از توافق هسته‌ای با ایران اعلام کرد که تحریم‌ها علیه این کشور را بازمی‌گرداند. بخش دوم این تحریم‌ها از اوایل نوامبر اعمال خواهد شد که صادرات نفت ایران را هدف قرار می‌دهد.


ایسنا

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها