کد خبر: ۴۵۴۶۲۲
زمان انتشار: ۱۴:۵۳     ۲۰ فروردين ۱۳۹۸
فرمانده هوانیروز ارتش گفت: هوانیروز در جریان زلزله سرپل ذهاب هر ۵ دقیقه یک بار، یک بالگرد بلند می‌کرد، اما در هنگام سیل استان لرستان، در هر ۵ دقیقه، ۴ بالگرد از سوی هوانیروز به پرواز درآمد.
به گزارش پایگاه 598، امیر «یوسف قربانی» با بیان اینکه حجم فعالیت‌ها و امدادرسانی‌های هوانیروز در جریان سیل اخیر لرستان به مراتب از امدادرسانی‌های زلزله سال گذشته سرپل ذهاب بیشتر بوده است، گفت: وسعت سرزمینی محدوده امدادرسانی هوانیروز در جریان زلزله سرپل‌ذهاب به مراتب کمتر از محدوده امدادرسانی‌ها در جریان سیل استان لرستان بود.

وی افزود: در جریان زلزله سرپل ذهاب تنها یک پل ارتباطی قطع شد که تا زمان وصل شدن مجدد آن، هوانیروز پل هوایی ایجاد و به مردم زلزله‌زده امدادرسانی کرد درحالی‌‎که در جریان سیل استان لرستان، تقریباً تمام پل‌های ارتباطی لرستان قطع شدند و حجم عظیمی از امدادرسانی‌ها بر دوش هوانیروز گذاشته شد.

فرمانده هوانیروز ارتش با بیان اینکه این نیروز در جریان سیل استان لرستان به مدت ۵ روز مرتباً در حال ایجاد پل هوایی در منطقه بود، گفت: هوانیروز در جریان زلزله سرپل ذهاب هر ۵ دقیقه یک بار، یک بالگرد بلند می‌کرد، اما در هنگام سیل استان لرستان، در هر ۵ دقیقه، ۴ بالگرد از سوی هوانیروز برای امدادرسانی به سیل‌زدگان از زمین بلند می‌شدند.

امیر قربانی در پایان خاطرنشان کرد: هوانیروز ارتش بی‌سابقه‌ترین امدادرسانی بالگردی را به حادثه‌دیدگان سیل لرستان انجام داد و یقیناً این حجم از امدادرسانی بالگردها در سطح منطقه تا کنون انجام نشده است.

منبع: میزان

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها