کد خبر: ۴۵۵۴۳۱
زمان انتشار: ۱۴:۲۹     ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸
منبع عراقی:
یک منبع اطلاعاتی عراقی خبر داد سرکرده داعش در حال حاضر در سوریه حضور دارد و قصد دارد وارد عراق شود، ولی تاکنون موفق نشده است.
به گزارش پایگاه 598، اطلاعاتی درباره «ابوبکر البغدادی» سرکرده داعش و طرحهای وی ارائه کرد.

این منبع اطلاعاتی به شبکه خبری «روسیا الیوم» گفت که البغدادی از چند هفته پیش در تلاش است که وارد عراق شود.

وی با اشاره به اینکه تدابیر شدید امنیتی مانع از ورود البغدادی به عراق شد، تأکید کرد که سرکرده داعش در حال حاضر در سلسه جبال «ابورجمین» در «تدمر» سوریه حضور دارد.

این منبع به شبکه خبری «روسیا الیوم» گفت که «به جز عده معدودی از نزدیکان که از تبعه‌های سعودی، تونسی و عراقی هستند، کسی با وی (البغدادی) باقی نمانده است».

وی در ادامه اعلام کرد، علت اینکه البغدادی تصمیم دارد وارد عراق شود، این است که تعداد حامیانش در سوریه کاهش یافته است و به همین دلیل قصد دارد بر روی عناصر وابسته خود در برخی مناطق مرزی سوریه و عراق، حساب باز کند.

 این منبع عراقی در پایان اعلام کرد که این اطلاعات را از یکی از نزدیکان البغدادی که اخیرا بازداشت شده، به دست آورده است.

در همین ارتباط، «مصطفی بالی» سخنگوی نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) 21 فروردین ماه گذشته در صفحه توئیتر خود نوشته است که «اسامه عوید الصالح» وزیر نفت داعش نزد نیروهای عمدتا کرد «قسد» یازده ماه است که در بازداشت به سر می‌برد.

به ادعای مصطفی بالی، وزیر نفت داعش در خصوص مکان اختفای البغدادی گفته که او در مناطق تحت تسلط ترکیه در سمال سوریه به سر می‌برد و میان داعش و گروههای تحت نفوذ ترکیه در این منطقه ارتباط پیچیده‌ای وجود دارد و این گروهها مسروقات داعش را به فروش رسانده و برای آن‌ها سلاح تهیه می‌کنند.

هنوز هیچ منبعی نتوانسته است به طور دقیق محل اختفا یا هرگونه سرنوشت وی را مشخص کند و تمامی خبرها و گزارش‌ها در حد گمانه‌زنی باقی مانده است.
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها