کد خبر: ۴۵۵۵۵۱
زمان انتشار: ۱۳:۳۹     ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸
«عاشقان ایستاده می‌میرند»؛ زندگی داستانی رزمنده شیردل لشکر زینبیون، شهید سید محمد خوشبو توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.
به گزارش پایگاه 598، کتاب «عاشقان ایستاده می‌میرند» زندگینامه داستانی شهید مدافع حرم سید محمد خوشبو از رزمندگان دلیر لشکر زینبیون است که در دفاع از حرم عقیله بنی هاشم در سوریه به درجه شهادت رسید.

زینبیون؛ رزمندگان دلاور پاکستانی هستند که به محض مشاهده تهدید شدن حرم حضرت زینب (س) به وسیله گروه های تکفیری در سوریه به صورت داوطلبانه به نبرد با آنان برخاستند. رشادت های زینبیون در پاسداری از حرم اهل بیت(س) بازتاب کمی در رسانه ها یافته است و مجموعه کتبی که نشر شهید کاظمی در دست چاپ دارد یکی از معدود تلاش ها برای ماندگار کردن نام و یاد دلاوری های آنهاست. 

کتاب «عاشقان ایستاده می میرند» اولین کتاب از شهدای دلیر لشکر زینبیون است که تحت عنوان  کتب فرزندان روح الله منتشر شده است.
 
برشی از کتاب:
دو سه روز قبل از شهادتش، توی واتس آپ وضعیت زده بودم: عاشقان ایستاده می میرند. 

 عدیل فارسی بلد نبود. البته کم حرف می زد ولی متوجه می شدم. بهم پیام داد:
 "آبجی این جمله یعنی چی؟" گفتم: "خب خودت که فارسی بلدی دیگه..." گفت: "نه، منظورم اینه که معنیش را توضیح بده". 

انگار داشت ذهنم را آماده میکرد. 

از یک ماه قبل مدام این حرف ها را میزد. گفتم: "یعنی عاشق واقعی هیچ وقت به زانو نمی افتد" وقتی گلوله خورد، تک تیراندازی که زد به پهلویش، ندید زمین بیفتد...

کتاب «عاشقان ایستاده می‌میرند» در200 صفحه وبه قلم زهره شریعتی همزمان با ایام سی ودومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران، توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر و عرضه می گردد.

منبع:تسنیم
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها