کد خبر: ۴۶۵۱۸۹
زمان انتشار: ۱۴:۳۷     ۰۸ دی ۱۳۹۸
جالب است که همشهری باز هم عامدانه یا از روی سهو به مردم نمی‌گوید که راه رفع همین مشکلات نیز به خیابان آمدن نیست بلکه صندوق رأی است!
به گزارش پایگاه 598، روزنامه همشهری ارگان شهرداری تهران طی مقاله‌ای در شماره شنبه گذشته خود که با عنوان "آشفتگی اجتماعی" و در صفحه یکم این روزنامه منتشر شد؛ با لیست کردن تمام اخبار منفی اقتصادی که طی ماه‌های اخیر در کشور منتشر شده و "بدون اشاره به حتی یک خبر مثبت"! نوشته است: "جامعه ما از چنین منظری در وضعیت بحرانی و خطرناکی قرار گرفته و آبستن چنین حوادث و اعتراضاتی هست. وجود هرکدام از این مسائل کافی است تا مردمی که در فقر، بیکاری، بی‌عدالتی، فساد، تبعیض و گرانی و تورم غوطه‌ورند و مفر و روزنه‌ای برای خلاصی از این چرخه سیاه محرومیت نمی‌بینند به خشم آیند. خشم فروخورده و متراکم چنین مسائلی دیر یا زود و با هر حادثه و مشکل طبیعی یا خطا و اشتباه انسانی و کوچک‌ترین بهانه‌ها فوران می‌کند و مردم محروم و مستاصل را به خیابان می‌کشاند. فرق نمی‌کند بهانه بنزین باشد یا نان، آب باشد یا برق، سیب‌زمینی باشد یا پیاز حتی حوادث و سوانح طبیعی چون سیل، برف و زلزله."

*متأسفانه روزنامه اصلاح‌طلب همشهری نیز مثل کثیری از رسانه‌ها و مقامات دولتی! از پول بیت‌المال ارتزاق می‌کند اما اشتهار به سیاه‌نمایی دارد و از بیان مثبتات کشور و نیمه پر لیوان اِبا می‌کند.

جالب است که همشهری در لیست موصوف در مقاله اشاره شده به خبرهای درست و غلط درباره بیکاری و گرسنگی و غیره اشاره دارد اما در ادامه از تطبیق دادن این خبرهای بعضا غلط با اخبار مثبتی مثل صاحب درآمد بودن بیش از 5 میلیون بیکار ایرانی، قرار داشتن ایران در رتبه سیرترین کشورهای جهان و افزایش 100 درصدی درآمدهای کمیته امداد در برخی استان‌ها تا مقطع کنونی سال جاری هیچ اشاره‌ای ندارد.

در واقع، پژوهشگر اجتماعی این روزنامه که اقدام به نوشتن این مقاله کرده است به هر دلیلی نخواسته دست به یک پیمایش عقلانی بزند و ضمن بیان خبرهای مثبت در کنار خبرهای منفی، به آنالیز دقیق واقعیت بپردازد.

نویسندگان این مقاله همچنین عمدا یا از روی سهو، هیچ نقشی برای "سیاه نمایی" و "ناامید سازی" در عاصی کردن مردم قائل نبوده‌اند و به این حقیقت اشاره نکرده‌اند که اگر مراجع اجتماعی در یک جامعه، مثبتات را نگویند؛ ساکنان بهشت نیز به تصوّر زیست جهنّمی خواهند رسید چه رسد به جامعه‌ای که دست به گریبان برخی مشکلات نیز هست.

همانطور که ساکنان شام سال 40 هجری به تصوّر نامسلمانی علی(ع) رسیدند و کوفیان سال 61 هجری به تصوّر خارجی بودن و بی‌دینی پسر پیامبر(ص).

جالب است که همشهری باز هم عامدانه یا از روی سهو به مردم نمی‌گوید که راه رفع همین مشکلات نیز به خیابان آمدن نیست بلکه صندوق رأی است!

ما در مجموعه مشرق با عنایت به گزاره‌هایی شبیه همین رفتارها بود که پیش‌بینی‌های مربوط به "فتنه اقتصادی" و تفرّس این رخداد شوم و پیش‌لرزه‌های آن در دیماه 96 و آبان 98 را در مقابل چشم مخاطبان خود گذاشتیم.

بدیهیست که اگر روند مورد اشاره (مثلا در روزنامه همشهری) ادامه داشته باشد و مثبتات کشور همچنان بر هیچ منبری گفته نشود؛ شاهد رخدادهای تلخی خواهیم بود...

منبع: مشرق
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها