کد خبر: ۴۶۵۴۰۳
زمان انتشار: ۱۵:۴۰     ۱۲ دی ۱۳۹۸
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه اتهامات مرتبط با پرونده فساد او که از سوی دادستانی دنبال می‌شود، از همه پست‌های وزارتی خود استعفا داد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از هاآرتص، «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی به دلیل اتهاماتی که علیه او از سوی دادستانی کل این رژیم مطرح است، از تمام پست‌های وزارتی در کابینه استعفا داد.

تا کنون نتانیاهو علاوه بر مسئولیت نخست وزیری رژیم صهیونیستی، همزمان نیز مسئولیت چهار وزارت‎‌خانه این رژیم شامل وزارت‌خانه‌های بهداشت، رفاه، کشاورزی، و امور یهودیان ساکن در خارج را برعهده داشت و قرار است طی روزهای آتی وزرای این وزارت‌خانه‌ها معرفی شود.

در همین ارتباط اعلام شده علت استعفای نتانیاهو به این دلیل است که افرادی که از سوی دادستانی متهم معرفی می‌شوند، نمی‌توانند بر اساس قانون پست وزارتی را برعهده بگیرند، اگرچه چنین قانونی درباره نخست وزیری وجود ندارد.

روز گذشته نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی که با سه مورد اتهام فساد روبروست برای محافظت از مجازات در پرونده فساد، از پارلمان درخواست مصونیت کرده بود.

درخواست این مصونیت مجازات احتمالی نتانیاهو در پرونده فساد را تا بعد از انتخابات پارلمانی ماه مارس عقب می‌اندازد.

دادستانی اسرائیل در ماه نوامبر علیه نتانیاهو به دلیل «کلاهبرداری، تبادل رشوه و نقض اعتماد عمومی» اعلام جرم کرده بود. 

از سوی دیگر در پی درخواست نتانیاهو برای صدور مصونیت قضائی، بنی گانتس، رهبر ائتلاف آبی و سفید و رقیب انتخاباتی نتانیاهو گفت: «نتانیاهو با این درخواست ثابت کرد که بی‌گناه نیست و به دنبال فرار از محاکمه است.» گانتس افزود ائتلاف آبی و سفید تلاش خواهد کرد که مانع از اعطای مصونیت قضائی به نتانیاهو شود.

آویگدور لیبرمن، رهبر حزب «اسرائیل خانه ما» نیز  اعلام کرد که حزب او با مصونیت نتانیاهو مخالفت خواهد کرد و نخواهد گذاشت ۶۱ رأی لازم برای تصویب مصونیت به‌دست آورد.

منبع: مهر


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها