کد خبر: ۴۶۵۵۴۷
زمان انتشار: ۱۵:۵۰     ۱۴ دی ۱۳۹۸
«مایکل مور» مستندساز برنده اسکار که همواره یکی از منتقدان سیاست‌های آمریکا بوده است در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ضمن دعوت از مردم به تماشای فیلم ایرانی «کارگران مشغول کارند» نوشت:


"ایرانی‌ها فیلم‌های فوق‌العاده‌ای می‌سازند و جایزه اسکار و دیگر جوایز در سراسر جهان برنده می‌شوند، فیلم‌هایی در جهت آزادی بیان که برخی مواقع چندان هم به مذاق برخی خوش نمی‌آید. فیلم فوق‌العاده‌ای که این هفته می‌توانید رایگان تماشا کنید، «کارگردان مشغول کارند» است. این فیلم درباره گروهی از افراد از طبقه متوسط ایرانی‌هاست که برای گذراندن و اسکی به خارج از تهران سفر می‌کنند و در آنجا به صخره بزرگی برخورد می‌کنند که در لبه یک پرتگاه قرار دارد و مصمم می‌شوند این تخت سنگ بزرگ را تکان دهند و به قعر دره پرتاب کنند. آیا این فیلم تمثیلی جالب از ایجاد تغییرات سیاسی است؟ و یا داستان گروهی از افراد "کله شق‌" است که نمی‌خواهند یک تخته سنگ جلوی آنها را بگیرد؟ برخی مواقع تغییرات زمانی روی می‌دهد که شما دست از تلاش برداشته‌اید. یک فیلم ساده و زیبا.

وی در ادامه مطلب کوتاه خود نیز عنوان کرد ایرانی‌ها عاشق هالیوود هستند. آنها ما را دوست دارند. همه آنچه در حال روی دادن است نباید اتفاق بیافتد. این دیوانگی است. معذرت می‌خواهیم. به جای شلیک کردن به مردم فیلم بسازید و به جای جنگ ساختن فیلم بسازید‍!

«مایکل مور» روز گذشته نیز و پس از انتشار خبر شهادت حاج قاسم سلیمانی در واکنش به این اقدام تروریستی آمریکایی‌ها در اینستاگرام خود آمریکایی‌ها را حامی جنگ خواند و به طعنه نوشت:
«ایران به دنبال جنگ است! ببینید چقدر کشورش را نزدیک پایگاه‌های نظامی ما قرار داده است!»
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۱
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها