کد خبر: ۴۶۹۷۸۷
زمان انتشار: ۱۰:۵۱     ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹
آمار و ارقام اعلامی از روند شیوع ویروس کرونا، در کشورهای چین و کره جنوبی نشان می‌دهد شمار ابتلای روزانه بر اثر این بیماری به میزان چشمگیری کاهش پیدا کرده اما این ویروس هنوز هم قربانی می‌گیرد.
به گزارش پایگاه 598 به نقل از فارس، طبق اعلام رسمی در کشورهای چین، کره جنوبی و ژاپن شمار مبتلایان روزانه ویروس کرونا، از نزولی بودن سیر این بیماری حکایت داشته اما تلفات این بیماری هنوز ادامه دارد.

کمیسیون بهداشت ملی چین امروز (سه‌شنبه) اعلام کرد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته فقط ۶ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

به نوشته وبگاه «سی‌اِن‌اِی»، از این میان البته ۳ مورد به‌صورت محلی داخل خاک چین رخ داده و ۳ مبتلا از خارج از این کشور آمده‌اند.

بر اساس آمار اعلامی جدید، در همین بازه زمانی اما هیچ مورد فوتی در چین گزارش نشده است.

بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان به این ویروس در چین به ۸۲۸۳۶ نفر رسید و تعداد قربانیان آن نیز در رقم ۴۶۳۳ نفر باقی ماند.

از تعداد کل مبتلایان چینی اما ۷۷۵۵۵ نفر بهبود یافته و سلامتی خود را به دست آوردند و فعلا ۶۴۸ مورد فعال ابتلا به کرونا در این کشور وجود دارد.

در کره جنوبی نیز - که به دلیل نزدیکی به کانون شیوع کرونا، جزو اولین کشورهایی بود که به این بیماری آلوده شد - روند کاهش تعداد مبتلایان روزانه به این بیماری ادامه دارد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری کره جنوبی گزارش داد که طی بیست‌وچهار ساعت گذشته ۱۴ مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

به نوشته وبگاه اطلاع‌رسانی این مرکز، همچنین از روز گذشته تا کنون، فقط ۱ نفر به تعداد قربانیان کرونا در کره جنوبی افزوده شد.

بدین ترتیب تعداد کل مبتلایان در کره جنوبی به ۱۰۷۵۲ نفر و تعداد کل فوتی‌های آن نیز به ۲۴۴ نفر رسید.

در مقابل اما تا کنون ۸۸۵۴ مبتلا به کرونا در کره جنوبی بهبود یافته و با به‌دست آوردن سلامتی خود، از بیمارستان مرخص شدند.

وزارت بهداشت ژاپن نیز اعلام کرد که بر اساس تست پی.سی.آر (PCR) انجام شده، جواب آزمایش ابتلای ۱۳۶۱۴ نفر به ویروس کرونا مثبت است.

به نوشته وبگاه «نیپون»، تعداد کل جان‌باختگان بر اثر این بیماری نیز ۳۸۵ نفر است.

برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در جهان به ویروس «کووید۱۹» مبتلا شده‌اند روز گذشته از مرز ۳ میلیون نفر فراتر رفت. (جزئیات بیشتر)


نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها