آخرین اخبار
کد خبر: ۴۷۲۹۶۳
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۵
فردی که با وعده وام بدون ضامن کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد و همدستان او تحت تعقیب قرار گرفتند.
به گزارش پایگاه 598، به نقل از روزنامه شرق: فردی که با وعده وام بدون ضامن کلاهبرداری می‌کرد، دستگیر شد و همدستان او تحت تعقیب قرار گرفتند.

پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری روز 23 فروردین از بازپرسی دادسرای ناحیه 34 تهران برای رسیدگی تخصصی و کشف موضوع به پایگاه دوم پلیس آگاهی ارجاع داده شد. شاکی با حضور در پلیس آگاهی گفت: برای رفع مشکل مالی نیاز به دریافت وام داشتم که در روزنامه با آگهی اعطای وام بدون ضامن در قبال سند مالکیت و خودرو توسط شرکتی در غرب تهران برخورد کردم.

شاکی در ادامه گفت: زمانی‌ که به شرکت مراجعه کردم با دو مرد به نام‌های مجید و امیر که مسئولیتی نیز در آن شرکت داشتند، آشنا شدم و آنها به من گفتند در صورت ارائه سند مالکیت قادر هستند وام با میزان ارزش ملک ارائه دهند. من هم چون نیاز مالی داشتم مدارک متعلق به ملک مسکونی‌ام در حوالی بازار به ارزش 20 میلیارد ریال را به شرکت تحویل دادم و وکالت‌نامه‌ای به نام علی 30ساله که شرکت معرفی کرده بود، تنظیم کردم. بعد از تنظیم وکالت‌نامه علی نیز دو فقره چک بانکی به میزان یک‌میلیاردو 500 میلیون ریال در وجه من صادر کرد و بعد از مدتی متوجه شدم متهمان با همدستی یکدیگر ملک من را به نام خودشان صلح کرده‌اند و قصد فروش آن را دارند.

بعد از طرح این شکایت بلافاصله مخفیگاه علی شناسایی و دستور دستگیری متهم اخذ شد. در شاخه دیگری از عملیات پلیسی دستور توقیف ملک از طریق مراجع قضائی اخذ شد و کارآگاهان موفق شدند علی را هنگام فروش ملک در دفترخانه‌ای واقع در غرب تهران شناسایی و دستگیر کنند. با انتقال علی به پلیس آگاهی او اعتراف کرد: با همدستی مجید و امیر دفتری را در غرب تهران اجاره و آگهی پرداخت وام در روزنامه منتشر کردیم. قصد داشتیم سندهای مالکیت افرادی را که به ما مراجعه می‌کنند، با وکالت‌نامه به نام خودمان منتقل کنیم و سپس در فرصت مناسب آنها را بفروشیم.

سرهنگ کارآگاه بهزاد اختیاری، رئیس پایگاه دوم پلیس آگاهی پایتخت، با تأیید این خبر گفت: با تلاش کارآگاهان قبل از فروش ملک، متهم اصلی پرونده دستگیر و از انتقال ملک شاکی جلوگیری شد و با دستور قضائی متهم برای کشف جرائم احتمالی و دستگیری همدستانش در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی قرار گرفت.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: