کد خبر: ۴۸۲۰۱۱
زمان انتشار: ۱۱:۴۴     ۳۰ آذر ۱۳۹۹
اقدامات حمایتی اپراتور اول کشور از کسب و کارها، سازمانها و مردم در دوران کرونا؛
از دیگر اقدامات شرکت همراه اول در راستای مسئولیت اجتماعی، میتوان به مشارکت با سازمان حج در تهیه غذای مخصوص بیماران کرونایی، کمک به ایجاد اشتغال و رونق کسب و کارهای آسیب ‌دیده از ‎کرونا و تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی برای اقشار محروم جامعه اشاره کرد.

به گزارش پایگاه 598، بروز بیماری کرونا که از اواخر سال گذشته در کشورمان بوجود آمده است باعث شد تا شیوه ها و راههای مختلف برای قطع زنجیره انسانی به عنوان راهکاری برای خروج از این مساله پیاده شود که این راهکارها شامل استفاده از ماسک، دستکش، در خانه ماندن، رعایت فاصله یک تا ۲ متری ، شست و شوی مرتب دست و ضدعفونی می باشد.

اما رعایت تمام این راهکارها به تنهایی برای مقابله با کویید19 کافی نبود و در کنار این موارد تمام شرکت ها و سازمان ها به کمک مردم آمده و در راستای مسئولیت اجتماعی خود به کمک برای مقابله با این ویروس منحوس پرداختند. موضوع مسئوليت اجتماعي سازمان ها نسبت به شهروندان و عامه مردم ازجمله موضوعات مهمي است که در سال هاي اخير مورد توجه قرارگرفته است.

در همین راستا اپراتور اول تلفن همراه کشور نیز همزمان با شیوع این ویروس در کشور و در چارچوب مسئولیت‌های اجتماعی خود، اقدامات ویژه‌ای را انجام داده است که در ادامه بخشی از آن می‌آید:

http://www.598.ir/files/fa/news/1398/12/25/170140_799.jpeg

ارائه بسته اینترنت ۲۰ و 200 گیگی به معلمین و خبرنگاران کشور

هم‌زمان با شیوع ویروس کرونا در کشور و الزام سیستم آموزشی کشور به در خانه ماندن و استفاده دانش‌آموزان از ابزارهای ارتباطی برای آموزش از راه دور، همراه اول در راستای مسوولیت اجتماعی خود و به پاس قدردانی و حمایت از معلمان گرانقدر، اقدام به ارائه بسته هدیه اینترنت به این قشر متعهد و تلاشگر کرد.

همچنین شرکت ارتباطات سیار ایران، به مناسبت روز خبرنگار و برای تکریم خبرنگاران که در ایام کرونا در آگاه سازی مردم نقش ویژه ای به عهده داشتند، اقدام به ارائه بسته اینترنت ویژه یک ساله با حجم ۲۰۰ گیگابایت کرد.

رایگان کردن تماس ۶۰ هزار بهورز

با آغاز طرح بسیج ملی مدیریت مبارزه با بیماری کرونا، اپراتور اول در راستای مسؤولیت اجتماعی، تماس ۶۰ هزار مراقب سلامت و بهورز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در سطح کشور را به‌منظور آموزش، پیشگیری و مراقبت از خانوارهای ایرانی رایگان کرد.

مشارکت ۳۰ میلیارد ریالی در ساخت بیمارستان و توزیع بیش از 16 میلیون ماسک رایگان در مناطق محروم

در زمان بحران یکی از اولین اولویت‌ها برای جبران کمبود امکانات پزشکی و کمک به وزارت بهداشت ساخت بیمارستان صحرایی و سیار برای خدمت رسانی سریعتر به بیماران است.

http://www.598.ir/files/fa/news/1398/12/25/170141_295.jpeg

در همین راستا اپراتور اول تلفن همراه کشور اعلام کرد که در راستای انجام مسؤولیت اجتماعی خود با اختصاص ۳۰ میلیارد ریال در ساخت، تجهیز و بهره‌برداری از یک بیمارستان سیار مشارکت می‌کند. این بیمارستان سیار باهدف ارائه خدمت در بحران‌ها و بلایای طبیعی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

همچنین این اپراتور به منظور فرهنگ سازی و پیشگیری از انتقال ویروس کرونا توانست بیش از 16 میلیون ماسک رایگان در مناطق محروم کشور به صورت رایگان توزیع کند.

‏ یک سوم کردن تعرفه ترافیک سامانه‌های آموزش مجازی دانشگاه‌ها

با گسترش ویروس کرونا و خطر فراگیری آن یکی از اولین تصمیمات مسئولین تعطیلی مدارس و دانشگاهها بود. به همین منظور دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی پس از تعطیلی مراکز خود تصمیم به آموزش مجازی دانشجویان گرفتند در همین راستا شرکت ارتباطات سیار ایران در راستای مسؤولیت اجتماعی و حفظ سلامت دانشجویان در خبری اعلام کرد: همراه اول به عنوان اپراتور پیشرو در ارائه خدمات نوین، تعرفه دسترسی به سامانه‌های آموزش مجازی تمامی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را به یک سوم کاهش داد.

راه‌اندازی سامانه شاد با مشارکت آموزش و پرورش

با تداوم همه گیری کویید 19، وزارت آموزش و پرورش به ناچار مجبور به تعطیلی مدارس و مراکز آموزشی کشور شد. در این میان جای خالی آموزش از راه دور خیلی احساس میشد که بالاخره با راه اندازی شبکه شاد (شبکه آموزشی دانش آموزان) این خلاء بین معلم و دانش آموز برطرف شد.

http://www.598.ir/files/fa/news/1399/2/29/171990_546.png

همراه اول در راستای مسؤولیت اجتماعی خود با طراحی و پیاده‌سازی پلتفرم شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) نقش پررنگی در فراگیری آموزش مجازی در کشور ایفا و به برگزاری غیرحضوری کلاس‌های دانش‌آموزان کمک کرده است. هم اکنون بیش از ١١ میلیون دانش‌آموز و حدود ١١۴ هزار مدرسه در شبکه شاد احراز هویت شده‌اند و از خدمات این پلتفرم استفاده می‌کنند.

پوشش زنده هیئات در ایام محرم و صفر در روبیکا

با آغاز ماه محرم و شروع ایام عزاداری اباعبدالله، همه فعلان و دست اندرکاران فضای مجازی کشور دست به کار شده تا بیشتر از گذشته از ظرفیت فضای مجازی و رسانه‌های اجتماعی و عمومی برای ترویج و تعظیم شعائر الهی و جاودانگی نهضت الهی حضرت سیدالشهداء استفاده کنند.

http://www.598.ir/files/fa/news/1399/6/3/175426_254.jpg

در همین خصوص نرم افزار ایرانی روبیکا با همکاری اپراتورهای کشور در اقدامی تحسین برانگیز با ارئه پلتفرمی به کمک هیئات عزاداری آمده و بستری را فراهم کرد تا مردمی که به دلیل محدودیت کرونایی نمیتوانستند به صورت حضوری در مراسم های عزاداری شرکت کنند، به وسیله این اپلیکیشن تمام مراسم های عزاداری را با اینترنت رایگان به صورت لایو(زنده) مشاهده نموده و یا از فیلم و صوت مراسم ها به صورت آفلاین بهره ببرند.

راه‌اندازی سامانه پارلمان مجازی برای ارتباط مردم با نمایندگان مجلس

یکی دیگر از اقدامات ارزنده شرکت همراه اول راه اندازی سامانه پارلمان مجازی می باشد. «پارلمان مجازی ایران» هجدهم آذرماه در مراسمی با حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی ایران، مهدی غیناقی عضو هیات مدیره همراه اول و حسین طهرانی مدیرعامل مبین نت و جمعی از نمایندگان مجلس و مدیران همراه اول رونمایی شد.

راه اندازی سامانه «پارلمان مجازی ایران» با مشارکت همراه اول - ایسنا

در سامانه تعاملی پارلمان مجازی ایران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی می‌توانند درباره مهمترین طرح‌ها و لوایح با مردم مشورت و نظرات و پیام‌های مردمی را دریافت کنند.

هر نماینده در پارلمان مجازی ایران دفتر مجازی دارد و مردم می‌توانند به جای صرف وقت و هزینه، مراجعات خود را از طریق دفتر مجازی انجام دهند.

از این پس، رسالت یکپارچه‌سازی ارتباطات مردم با تمامی نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با این سامانه و راهبری مدیریت مرکز تماس، پیامک، ایمیل و موارد ارتباطی دیگر از جمله خدمات پارلمان مجازی ایران خواهد بود.

«پارلمان مجازی ایران» با همکاری و مشارکت «همراه اول کسب‌وکار» در مجلس شورای اسلامی ایران پیاده‌سازی و اجرا شده است.

از دیگر اقدامات شرکت همراه اول در راستای مسئولیت اجتماعی، میتوان به مشارکت با سازمان حج در تهیه غذای مخصوص بیماران کرونایی، کمک به ایجاد اشتغال و رونق کسب و کارهای آسیب ‌دیده از کرونا و تهیه و توزیع بسته‌های معیشتی برای اقشار محروم جامعه اشاره کرد.

همراه اول با پوشش 1321 شهر و 44918 روستا و پوشش جمعیتی 96.9 درصد در کشور، بزرگترین اپراتور تلفن همراه به حساب می‌آید.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها