کد خبر: ۴۸۸۵۹۶
زمان انتشار: ۱۴:۳۴     ۱۲ تير ۱۴۰۰
عملیات سنگفرش بخش جنوبی حرم امام حسین (ع) با مساحت بالغ بر دو هزار مترمربع که قرار بود اوایل محرم تکمیل شود، با تلاش مهندسان ایرانی در شب عرفه به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش پایگاه 598، به نقل از فارس، در طرح توسعه و بازسازی حرم امام حسین (ع)، چندی پیش فضای باب القبله تا باب الزینبیه حرم سیدالشهدا (ع) بسته و عملیات کف‌سازی این قسمت از حرم حسینی به همت ایرانیان آغاز شد.

 

در این بخش از صحن حرم سیدالشهدا (ع) با مساحتی بالغ بر دو هزار مترمربع، سنگ‌های مرمر مخصوص با مقاومت و کیفیت بالا نصب می‌شود. اکنون نیز مرحله تسطیح با وسایل و تجهیزات سنگین و مدرن به پایان رسیده است.

در پیش‌بینی اولیه مسؤولان سنگفرش صحن باب القبله تا باب الزینبیه حرم امام حسین (ع) قرار بود ماه محرم این عملیات به اتمام برسد. اما با توجه به تلاش شبانه‌روزی کارگران و هنرمندان، این بخش زودتر از موعد مقرر یعنی در شب عرفه تکمیل و در اختیار زائران قرار می‌گیرد.

 

با توجه به بسته شدن این فضا، زائران از سایر ورودی‌های حرم به سوی ضریح  مشرف می‌شوند. در روایت مختلفی زیارت امام حسین (ع) در شب عرفه مورد تأکید قرار گرفته است. بر همین اساس، بسیاری از شیعیان در روز عرفه به زیارت سیدالشهدا (ع) مشرف شده و دعای عرفه را قرائت می‌کنند.

اخبار ویژه
نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها