آمار انتخاب «زیر علَمت امن‌ترین جای جهان است» به عنوان شعار محرم 1400
کد خبر: ۴۸۸۹۶۰
زمان انتشار: ۱۲:۴۹     ۱۹ تير ۱۴۰۰
معاون راهبردی جامعه ایمانی مشعرگفت: خصوصیت بارز هیأت در این است که عقل و عاطفه را توأمان دارد و هم محلی برای بروز احساسات و عاطفه است و هم عقلانیت. هیأت حقیقتاً به عنوان بهترین ملجأ و پناهگاه برای عموم مردم است.

به گزارش پایگاه 598، باتوجه به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه شعارها هدف و راه را به انسان نشان داده و مانند علامت‌های مشخص کننده مسیر سعادت برای انسان عمل می‌کنند تا مسیر اشتباه را انتخاب نکنیم، شعار مشترک هیآت محرم 1400 انتخاب شد.

حجت الاسلام والمسلمین علیرضا ربانی‌منش در گفت‌وگویی در این رابطه با اشاره به اینکه شعار یک روش برای نمای‌دادن مسیر حرکت است، اظهار کرد: درنتیجه باید مفاهیم راه و مسیر حرکت در این شعار وجود داشته باشد.وی با بیان اینکه هر مولفه شعار مطالبی را می‌رساند، عنوان کرد: با استفاده از شعار مشترک درتولیدات، تبلیغات، فضاسازی، محتوای‌هیأت، و...  جلوه‌ای از وحدت‌وهم‌دلی جامعه هیأت‌های حسینی را می‌توان نمایش داد.

معاون راهبردی جامعه ایمانی مشعر عنوان کرد: شعار باید جذابیت داشته و در صورت تکرار محبت و جلب توجه را برای عامه مردم داشته باشد.

وی با بیان اینکه هر مولفه شعار مطالبی را می‌رساند، عنوان کرد: در بحث محرم معیارها و مفاهیمی ازجمله توجه به آسیب‌های اجتماعی، خانواده و فرزندآوری، خدمات اجتماعی هیآت مدنظر قرار داشته است.در هیاهوی نابسامانی‌های اجتماعی کشور نظیر عدم ازدواج، طلاق، افسردگی و... هیأت حقیقتاً به عنوان بهترین ملجأ و پناهگاه برای عموم مردم است.

خصوصیت بارز هیأت در این است که عقل و عاطفه را توأمان دارد و هم محلی برای بروز احساسات و عاطفه است و هم عقلانیت.این شعار از جهتی نیز مروّج و مشوّق حضور مردم در محافل اهل‌بیت علیهم‌السلام و آسیب‌های روحی که ممکن است مردم در جریان کرونا خورده باشند است.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها