کد خبر: ۴۹۶۴۲۴
زمان انتشار: ۱۳:۰۹     ۲۷ آبان ۱۴۰۰
آیت‌الله رئیسی در جریان مطالبات مردم استان قرار گرفت؛
رئیس‌جمهور در نخستین بازدید‌های خود در استان زنجان از بزرگترین واحد صنعت نساجی کشور مستقر در این استان که در کلاف مشکلات گیر کرده است، بازدید کرد.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان صبح امروز در دهمین سفر استانی خود وارد زنجان شد.

گفتنی است رئیس جمهور پس از مراسم استقبال، بازدیدهای میدانی و البته سرزده خود را از برخی از روستاهای استان، برخی از واحدهای تولیدی و مراکز اقتصادی آغاز خواهد کرد.

رئیس جمهور از کارخانه روغن نباتی جهان بازدید کرد/ اجازه نمی‌دهیم تولید متوقف شود

رئیس جمهور در دهمین سفر استانی خود به استان زنجان بازدید‌های سرزده‌ای داشت و در نخستین ساعات ورود از بزرگترین واحد صنعت نساجی استان و کشور و محل دپو پسماند روی زنجان بازدید کرد و در روند مسائل و مشکلات این امور قرار گرفت.

رئیس جمهور در ادامه روند سفر خود از کارخانه روغن نباتی جهان بازدید کرد و گفت: اجازه نمی‌دهیم تولید متوقف شود.

گفتنی است؛ کارخانه‌ روغن نباتی جهان که یکی از بزرگترین کارخانه‌های تولید روغن در کشور محسوب می‌شود دارای مدرن‌ترین دستگاه‌های به روز است و اگر بخواهد این کارخانه به فعالیت خود با تمام ظرفیت ادامه دهد مشکل کمبود روغن هیچ گاه برای کشور رخ نخواهد داد.

در زمان واگذاری، این کارخانه حدود 700 کارگر داشت و به طور سه شیفت فعالیت می‌کرد و اگر این کارخانه با همان رویه تاکنون فعالیت می‌کرد قطعا امروزه سهم زیادی در اشتغال استان زنجان را دارا بود. متاسفانه این کارخانه بعد از خصوصی سازی وارد دور تعطیلی‌ها و اخراج کارگران شد و چندین سال به طور کامل تعطیل بود. 

سرانجام در 14 شهریور ماه سال 98 در سفر استانی آیت‌الله رئیسی که آن زمان به‌عنوان رئیس قوه قضاییه مشغول به کار بود، جمعی از کارگران کارخانه روغن نباتی جهان با وی دیدار کردند. این کارگران در این دیدار با گلایه از ریشه‌های فساد در این کارخانه درخواست رسیدگی به این مشکلات را داشتند.

بازدید رئیس‌جمهور از محل انباشت "روی" در زنجان/ آیت‌الله رئیسی: مسئولان استان تصمیمی اتخاذ کنند که به نفع مردم تمام شود

رئیس جمهور در دومین بازدید سرزده خود از محل انباشت پسماندهای روی بازدید کرد.

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور کشورمان که صبح امروز در سفر یک روزه به استان زنجان سفر کرده است در دومین بازدید سرزده خود از محل انباشت پسماندهای "روی" زنجان بازدید کرد.

وی در این بازدید دستورات لازم را در راستای سرعت‌دهی تعیین تکلیف پسماندها صادر کرد و از مسئولان استانی خواست در این زمینه تصمیمی اتخاذ کنند تا به نفع مردم تمام شود.

گفتنی است استان زنجان با تولید 80 درصد شمش  "روی" کشور، نخستین و بزرگترین تولیدکننده شمش روی خاورمیانه است و می‌تواند با کمی تدبیر و احداث واحدهای فرآوری ظرفیت صادراتی خود را افزایش دهد.

گفتنی است رئیس جمهور تا ساعاتی دیگر با نخبگان و دانشجویان استان زنجان در سالن غدیر دانشگاه سراسری زنجان جلسه تخصصی دارد.

آیت‌الله رئیسی در جریان مطالبات مردم زنجان قرار گرفت

رئیس جمهور پس از ورود به استان زنجان و بازدید از پروژه "سرجین بافت" در تقاطع علی‌آباد و کوی ثمین با استقبال مردم این استان روبه‌رو شد.

مردم زنجان گلایه‌هایی از تعاونی‌های مسکن داشتند و این موضوع را به آیت‌الله رئیسی منتقل کردند‌.

 آیت ‌الله رئیسی هم با شنیدن مطالبات شهروندان زنجانی  در زمینه وضعیت را‌ه‌های مواصلاتی، تکمیل سد‌های نیمه‌کاره، طرح‌های نیمه‌کاره، مشکلات اشتغال جوانان، حل معضل سرب و روی و پسماند آن، تأمین آب پایدار در روستا‌ها، مشکلات بخش تولید در کشاورزی و صنعت و مشکلات تعاونی‌های مسکن وعده داد که قطعاً این مشکلات را پیگیری خواهد کرد.

بازدید رئیس‌جمهور از بزرگترین واحد صنعت نساجی استان زنجان

رئیس جمهور پس از ورود به استان زنجان در نخستین بازدید، از مجموعه سرجین بافت که یکی از بزرگترین واحد‌های صنعتی کشور در زمینه نساجی است بازدید کرد، این مجموعه علی‌رغم 50 میلیون یورو سرمایه‌گذاری ارزی و بیش از یک‌هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری ریالی هنوز تولیدی ندارد و در گره مشکلات به‌ویژه موانع بانکی گرفتار است.

فعالیت در سرجین بافت از تولید نخ آغاز و در نهایت پس از بافندگی، تکمیل و رنگرزی به پوشاک منتهی می‌شود. اجرای این طرح از سال 89 آغاز شده است و بر اساس آمار موجود این واحد توان تولید 10 میلیون و 500 هزار تن نخ پنبه و 5 میلیون و 950 هزار مترمربع پارچه را دارد و ظرفیت تولید انواع پوشاک آن 5 هزار و 950 عدد است و توان به‌کارگیری و اشتغال قریب به 2 هزار نفر را نیز دارد.

این طرح از تکنولوژی ماشین‌آلات اروپا استفاده کرده است و تجهیزات مورد نیاز آن نیز خریداری شده است، طرح در زمینی به‌مساحت 163 هزار و 733 مترمربع و با زیربنای 74 هزار و 263 مترمربع احداث شده است.

اما با تمام این شرایط و با اینکه این واحد از تسهیلات ارزی از طریق صندوق توسعه ملی به‌میزان حدودی 50 میلیون یورو در خرید تجهیزات استفاده کرده و دارای سرمایه‌گذاری وقت یک‌هزار و 800 میلیارد ریالی است اما در این سال‌ها ادامه روند کار با موانعی که توسط بانک عامل ایجاد شده است متوقف شده است و عملاً تولیدی در این واحد انجام نمی‌گیرد.

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها