کد خبر: ۵۰۲۷۰۲
زمان انتشار: ۰۸:۵۸     ۱۵ اسفند ۱۴۰۰
چند خط در خصوص رئیس جمهور اوکراین؛
تجاوز گری در هر شکل آن محکوم است، اما نه در جایی که در قدرت باشی قلدری کنی و در ضعف و مورد تهاجم قرار گرفتن فریاد کمکت بلند باشد.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه 598، چهره کریه جنگ این‌بار خود را در اوکراین نشان داد و ارتش روسیه مرز‌های این کشور را دلیل بی سیاستی‌ها و ناشی گری‌های رئیس جمهور بازیگر این کشور درنوردید و در حال کامل کردن حلقه محاصره شهر کیف پایتخت این کشور است. درگیری‌ها هم بنا به گزارشات رسیده در حاشیه این شهر بشدت بین طرفین در حال انجام است.

در مذمت جنگ سخن‌ها رفته و این پدیده برخاسته از امیال قدرت طلبانه کشور‌ها انسان‌های زیادی را به کام مرگ فرستاده است. در این حوادث کشور‌های مختلف مواضع مختلفی نیز گرفته اند که بر له یا علیه یکی از دو کشور متخاصم جنگی بوده است. اما روی سخن ما در این نوشتار دولت و رئیس جمهور اوکراین است. امروز او و کشورش در وضعیتی گرفتار شده اند و فریاد وا اسفایشان همه جا بگوش می‌رسد و دائما از کشور‌های غربی درخواست‌های مختلفی دارند: یکبار منطقه پروار ممنوع یک بار دخالت مستقیم نظامی و... را. این درحالی است که مواضع سیاسی خود ایشان در رابطه با تجاوز و تجاوز گری در دیگر کشور‌ها بیشتر یا همراهی بوده است و یا سکوت همراه با تایید حرکت‌های نظامی غرب را بدنبال داشته است.

از ولادیمیر زلنسکی باید سئوالاتی پرسید که وی موظف است به این موارد پاسخ دهد. ما ار مرگ انسان‌ها و اشغال و اشغالگری خوشحال نیستیم و دو طرف را به خویستنداری دعوت کرده و می‌کنیم، اما این باعث نمی‌شود که واقعیت‌های دیگر را نیز به فراموشی بسپاریم.

جناب پرزیدنت ما ایرانی‌ها یک ضرب المثلی داریم که می‌گوییم "مرگ خوبه، اما برای همسایه" این درست مطلبی است که با رفتار شما حداقل در دو تا سه دهه گذشته همخوانی دارد که ذیلا به آن اشاره خواهیم کرد:

۱- آیا کشور شما ترور دانشمندان هسته‌ای ما توسط تروریست‌های مورد حمایت آمریکا را محکوم کرد؟

۲- آیا کشور شما ترور شهید فخری زاده در اطراف تهران را با آن تجهیزات پیشرفته محکوم کرد؟

۳- آیا کشور شما ترور ژنرال سلیمانی که میهمان کشور عراق بود ودر عراق ترور کرد و خود نیر به آن افتخار و اعتراف کرد را محکوم کرد؟

۴- آیا کشور شما حملات تروریست‌های مورد حمایت آمریکا و اروپا در مراسم رژه اهواز را محکوم کرد؟

۵- آیا کشور شما حوادث تروریستی حمله به مجلس شورای سلامی در چند سال پیش را محکوم کرد؟

۶- آیا دولت شما حملات تروریستی به حرم امام راحل و معمار کبیر انقلاب اسلامی توسط تروریست‌های مورد حمایت غرب را محکوم کرد؟

۷- آیا دولت شما حملات همه جانبه کشور‌های هم پیمان عربستان به یمن و کشتار مردم غیر نظامی توسط دست نشانده گان غرب را محکوم کرد؟

۸- آیا کشور شما توهین‌های بی سابقه به پیامبر رحمت و مقتدای صد‌ها میلیون مسلمان در رسانه‌های کشور‌های اروپایی را محکوم کرد؟

۹- آیا کشور شما کشتار مردم بی دفاع افغانستان توسط نیرو‌های ناتو و آمریکا محکوم کردید؟

۱۰- آیا کشور شما عملات نظامی آمریکا و ترکیه و رژیم صهیونیستی و تروریست‌های داعشی در سوریه را محکوم کرد؟

۱۱- اوکراین ۵۰۰۰ نظامی برای اشغال عراق فرستاد و در کنار ناتو بیش از یک میلیون نفر از مردم عراق را قتل عام کرد! چگونه این حرکت را توجیه می‌کنید؟ و انتظار کمک دارید؟

جواب شما جناب پرزیدنت یک کلمه است "خیر"، شما حتی در ظاهر هم اصولی‌ترین رفتار‌ها ظاهری را در یک محکومیت خشک و خالی را هم انجام ندادید و حالا خود در دامی افتاده اید که روزگاری با سکوت توام با همراهی با غرب کشور‌های دیگر را مورد حمله قرار دادید و در جنایات جنگی هم بدون سهم و شراکت نیستید.

وضعیت امروز اوکراین نشان می‌دهد که مردم اوکراین مسئله حکمرانی را شوخی گرفتند و دولت را به کسی سپردند که هنر او «بازیگری» است. آن‌هم بازیگری که تصوری از «تراژدی» ندارد و حداکثر یک «کمدین» است! تجاوز گری در هر شکل آن محکوم است، اما نه در جایی که در قدرت باشی قلدری کنی و در ضعف و مورد تهاجم قرار گرفتن فریاد کمکت بلند باشد.

* رضا احمد زاده

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها