کد خبر: ۵۰۷۷۸۰
زمان انتشار: ۱۲:۰۹     ۰۲ تير ۱۴۰۱
رضا کایالپ فرنگی‌کار سنگین‌وزن ترکیه در جام پلیکونه موفق به کسب مدال طلا شد.
کسب طلا مقابل چشمان همسر و دختر/بازگشت فرنگی‌کار ترک با قهرمانی

به گزارش پایگاه خبری 598 به نقل از خبرگزاری فارس، روز نخست مسابقات کشتی فرنگی جام پلیکونه به عنوان مسابقات رنکینگ‌دار اتحادیه جهانی در حالی به میزبانی رم پیگیری شد که رضا کایالپ بهترین سنگین‌وزن جهان موفق به کسب مدال طلا شد.

این کشتی‌گیر در فینال ۱۳۰ کیلوگرم مقابل چشمان همسر و دخترش روی تشک رفت و با صباح شریعتی کشتی‌گیر ایرانی‌الاصل تیم ملی آذربایجان و دارنده مدال برنز المپیک ریو سرشاخ شد و با برتری ۴ بر صفر مدال طلا را کسب کرد.

حالا با این طلای کایالپ سوالی که مطرح می‌شود این است: نماینده ترکیه در وزن ۱۳۰ کیلوگرم برای حضور در مسابقات جهانی چه کسی است؟ خیلی‌ها فکر می‌کنند اولین گزینه کایالپ خواهد بود اما عثمان ییلدیریم در این فصل شکست ناپذیر بود و در یک دوره مسابقه رنکینگ‌دار قهرمان شد. ناگفته نماند ییلدیریم در جام یاشاردوغو طلا گرفت، جایی که کایالپ در نیمه نهایی باخت و برای کسب مدال برنز مبارزه کرد.

در روز نخست این مسابقات آذربایجان درخشش فوق‌العاده‌ای داشت. با وجود غیبت چند کشتی‌گیر مطرح این کشور، آذربایجان نشان داد با ستاره‌های جوانش بسیار آماده است. این کشور در روز نخست ۴ طلا کسب کرد. تیم ملی کشورمان نیز روز نخست را با مدال طلای محمد حسینوند و برنز محمدجواد رضایی به پایان برد. 

نظرات بینندگان
نام:
ایمیل:
انتشاریافته:
در انتظار بررسی: ۰
* نظر:
جدیدترین اخبار پربازدید ها